Airbus,2017 Yılına Kadar Otonom Uçabilen Taksi Testlerini Yapmayı Planlıyor

Airbus,2017 Yılının Sonuna Kadar Otonom Uçabilen Taksi Testlerini Yapmayı Planlıyor

Airbus hava ulaşım araçları üreticisi, bu yılın sonuna kadar kendi kendine uçan kentsel boyutta Uçabilen Taksi testini yapmayı planlıyor. Bu açıklama yakın zamanlarda Airbus’ın CEO’su Tom Enders tarafından yapıldı. Enders bu projenin Airbus tarafından benimsendiğini ve takibinin kesinlikle yapılacağını açıkladı. Enders, Pazartesi günü Münih’te düzenlenen DLD teknoloji konferansına verdiği demeçte; “kentsel sıkışıklığı hafifletmek için kargo ve yolcuların bu yolla taşınmasının kent planlaması ve şehir hayatı için gerçekten çok faydalı” olacağını belirtti.

Şirket 2021 yılının sonuna kadar kısa mesafeli yolculuklar yapabilen kentsel uçaklar yapmayı hedefliyor. Bu hedefler göz önüne alındığında bu yılın sonuna kadar bir prototip yapılması kesin gibi.

Taşıt dikey kalkışa yardım etmek için mümkün olan değişken konumlamaya sahip dört rotorlu bir tasarım kullanacak. Ayrıca yatay yolculuk için yine bu rotorların yardımıyla motor yönlendirmeleri yapılarak 90 derecelik bir itiş kuvveti sağlanacakmış. Gerçekten bu uçağı görmek için sabırsızlanıyorum 😀 Tasarım süreci ise Airbus’un üzerinde yoğunlaştığı gereksinimler göz önüne alınarak mümkün olduğunca verimli bir şekilde tasarlanacakmış. Bu sayede bizim kullandığımız otomobillerden fazla olmamak üzere bir karbon salınımı olacakmış. Umarım hibrit bir teknoloji kullanırlar çünkü bana kalırsa gelecek hibritte 😉

Airbus’ın çıkartacağı bu yeni teknoloji şu an bize sanki bir bilim kurgu filmi gibi gelebilir ancak hızla ilerleyen teknoloji otonom pilotları her ne kadar bugün tam kullanışlı kılmasa da 2021 tarihine kadar bu teknoloji geleceğe benziyor. En azından Airbus öyle söylüyor.

2 Yorum

  1. Antalya Avukat 19 Ocak 2017
  2. tolga 24 Ocak 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +