Akbank Ripple Altyapısına Geçiyor

5

Özet

“Akbank Ripple Altyapısına Geçiyor” Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Akbank Ripple Altyapısına Geçiyor

Akbank, uluslararası para transferleri için Ripple kripto para birimi ile anlaşıp, Blockchain teknolojisini kullanacak ilk Türk Bankası olmanın eşiğinde.

Akbank para transferinde maliyetleri düşürecek ve hızlandıracak son teknolojiyi ülkemize getiren banka olacak. Yurt dışı para transferlerinde kullanılmak üzere Blockchain teknolojisi üzerinden Ripple ile anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında Almanya’da bulunan Akbank iştiraki Akbank AG ‘de pilot çalışma başlatıldı. İlk işlemlerin Mayıs ayının sonlarında hayata geçirilmesi bekleniyor.

ripple

Akbank ‘ın gerçekleştirdiği bu anlaşma ile daha hızlı bir şekilde para transferi hizmeti sunmayı hedefliyor. Akbank bu sayede Türkiye’deki diğer bankalar arasında büyük fark yaratacak gibi görünüyor. Küresel düzeyde yapılacak olan tüm gelişmeleri yakından izleyerek dijital teknolojinin sunduğu tüm olanakları müşterileri için fırsata dönüştürmeyi odakladıklarını söyleyen Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş röportajına şu sözleri de ekledi:

“Tüm dünyada yeni kullanım alanları oluşmaya başlayan Blockchain, teknolojisini yurtdışı para transferlerinde kullanma konusunda önemli bir adım atan Türkiye’deki ilk banka olmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz.” 

“Günümüzde finans sektörü başta olmak üzere birçok farklı alanda devrim niteliğinde çözümler sunan Blockchain; teknolojisiyle müşterilerimize yenilikçi dijital ürünler sunmaya devam edeceğiz. Teknolojinin geldiği bu yeni aşamanın, hız ve şeffaflığı artırırken, aynı zamanda maliyetleri de düşürerek finans sektöründe para transferi dahil birçok alanda yeni bir dönem açacağını düşünüyoruz.”

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz