ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci Nasıl İşler ?

Özet

ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci Nasıl İşler ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi vereceğiz. ApplyBAU hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz önceki yazılarımız olan;

Yazılarımızı okuyabilirsiniz. Bu yazılarımızı okuduysanız gelelim ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci Nasıl İşler?adlı yazımıza.

Apply Değerlendirme Bölümü 3 ana komisyondan oluşmaktadır. Bunlar;

  • Fakülte Değerlendirme Komisyonu
  • Mülakat ve Burs Komisyonu
  • Üst Komisyon

İlk aşamada Fakülte Değerlendirme Komisyonu tarafından adayların kişisel bilgileri görülmeksizin başvuruları her bölüm için ayrı komisyonlar tarafından değerlendirmeye alınır.

Aday ApplyBAU ‘ya başvururken forma yazdığı her bilgi başvuran açısından ek bir puana denk gelmektedir.Değerlendirme Komisyonları tarafından ayrı ayrı değerlendirilen ve puanlanan başvurular son aşamada toplanarak Mülakat ve Burs Komisyonuna iletilir.

Mülakat ve Burs Komisyonu, gelen raporlar doğrultusunda mülakat adaylarını belirler. Daha sonra bütün seçilen adayların raporları Üst Komisyona iletilir. Son aşamada tüm adaylar için raporlar Üst Komisyon değerlendirmesinden geçerek nihai sonuçları belirlenir ve adaylara ilan edilir.

Seçilen adaylar sırası ile Mülakata çağrılırlar. Mülakat aşamasında sorulan her sorunun belirli bir puan karşılığı vardır. Değerlendirmede öncelikle adayın başvuru formunun özgünlüğü ve kendini ifade etme gücü esas alınarak komisyon tarafından puanlanır.

Bu aşamaların sonucunda ilan edilen kontenjan sayısında öğrenci değerlendirme puanlarına göre üniversiteye girmeye hak kazanırlar.

ApplyBAU Başvuru Yap

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz