Bahçeşehir Üniversitesi ApplyBAU Nedir ?

ApplyBAU Nedir ? 

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ApplyBAU Nedir ? ApplyBau Sistemi Nasıl İşler ? ApplyBau Başvuru Süreci Nasıl İşler ? ApplyBau Burslandırma ve Mülakat Süreci Nedir ? ApplyBau Hangi Bölümlerde Uygulanır ? gibi soruların cevabını siz değerli ziyaretçilerimize vermeye çalışacağız.

İlk olarak yazımıza ApplyBau Nedir ? sorusu ile başlayacağız.

ApplyBAU, 2013 yılında Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilmiş Yeni Üniversite Modelidir.

Bildiğiniz gibi bu model izlediğimiz filmlerde de gördüğünüz üzere ABD ‘de uygulanmaktadır. Sistem öğrencilerin müfredat bazlı başarı sırasını ölçen sınav sistemi yerine kişisel becerileri, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda bir üniversiteye yerleştirilmelerine imkan sağlayan bir sistemdir.

“Admission / Başvuru – Kabul” modeli doğrultusunda Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulanmaktadır.

Üniversiteye girmek isteyen adaylar, sabit eğitim modeli ile bir üniversiteye başvurmadan önce ApplyBAU ‘ya başvururlar. Başvuru sırasında öğrenciler otobiyografilerini, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmalarını sisteme beyan ederler.

Öğrenci adayları başvururken hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini de belirtir.

ApplyBAU Hangi Bölümlerde Uygulanır adlı yazımızı okuyarak bölümler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Değerlendirme sonucunda hangi alanda ve bölümde eğitim alması gerektiği kendisine “kabul belgesi” ile bildirilir.Başvuru sürecinde ApplyBAU komisyonu öğrencilere mülakat yapma hakkına da sahiptir.

Yapılacak olan mülakat hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ApplyBAU Burslandırma ve Mülakat Süreci Nasıl İşler ? adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

ApplyBAU, üniversite sınavına girecek herkes için büyük bir olanak. Eğer sizinde hayalleriniz, gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz varsa başvuru sürecinde bunları temiz ve sade bir dille izah ederseniz onaylanma şansınız yükselecektir.

ApplyBAU Başvuru Yap

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +