Bahçeşehir Üniversitesi’nden ESPOR Üniversite Bursu

Özet

Bahçeşehir Üniversitesi’nden ESPOR Üniversite Bursu Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Türkiye’de Bir İlk: ESPOR Üniversite Bursu

Sadece ülkemiz değil tüm dünyayı günden güne bir örümcek ağı gibi sarmaya başlayan espor rüzgarı, akademik hayata da giriş yaptı. Ülkemizde Bahçeşehir Üniversitesi BAÜ ESPOR Üniversite Bursu vermeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda örneklerini Norveç , İsveç ve ABD ‘ de görmüştük. Türkiye’de ise ilk olarak bu uygulama Bahçeşehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilecek.

Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen League of Legends Türkiye Şampiyonluk ve Yükselme liglerinde başarılı olan esporcular, Bahçeşehir Üniversitesi’nden yüzde 100’e varan oranlarda eğitim bursu kazanabilecekler.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından verilecek bu Üniversite Bursu maddi değeri 40 bin TL’yi bulan eğitim bursu kazanabilecekler.

TÜRKİYE’NİN İLK AKADEMİK ESPOR BURSU BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel konuya ilişkin olarak;

“Dünya artık dijital kuşak dediğimiz yeni neslin yarattığı işler ve ürünlere odaklanıyor. Espor sektörü de bu dijital kuşağın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Biz de Bahçeşehir Üniversitesi olarak esporu, desteklediğimiz birçok spor dalından biri olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, gençlerin yeni ilgi alanını profesyonel ve akademik mecralara çekmek amacıyla 2017-18 eğitim dönemi itibariyle yetenekli oyunculara sporcu bursu vereceğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Riot Games Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Hasan Çolakoğlu, yaptığı değerlendirmede “Riot Games olarak, en önemli odağımızı oyuncularımız. Tüm eko-sistemimizde spor etiği çerçevesinde davranan kitlelerin varlığına büyük özen gösteriyoruz ve akademik kurumların espor girişimlerine de bu vesileyle elimizden gelen tüm desteği içtenlikle sunuyoruz.

Ayrıca Bu, hem Türkiye’de bir ilk olması açısından hem de gelecekte uluslararası arenada başarı sağlayacak yeni esporcuların yetişmesi ve Türkiye’yi küresel etkinliklerde başarıyla temsil etmeleri açısından milat niteliğinde bir girişimdir. ” diye açıklamalarda bulundu.

KAYNAK

 

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz