Bitcoin Fork Tarihleri Ne Zaman ?

Aralığın sonuna geldiğimiz şu dönemlerde tam anlamıyla Bitcoin ‘de bir “Fork ( Çatallanma )” festivali yaşıyoruz diyebiliriz. Şu ana kadar aralık ayında Bitcoin Fork olarak 17 Aralıktaki Süper Bitcoin Forku” gerçekleşti. Bitcoin sahipleri cüzdanlarındaki veya Fork ‘u destekleyen Borsalardaki Bitcoin değeri kadar “SBTC” Kazandılar.

Bitcoin Fork

Son dönemin en gözde ve Dünyanın 5 Büyük borsasından biri olan Binance Borsası ‘da Fork zamanı SBTC Dağıtan borsaların başında geliyor. Bunu söylememin nedeni ise bu borsa üzerinden kendi BTC Wallet’ larınıza bitcoinlerinizi çekme ihtiyacı duymadan yeni gelecek coinleri alıyor oluşunuz.

Özellikle Türk Borsalarında yatırım yapan arkadaşlarımız yeni Fork tarihlerinde herkese dağıtılacak olan coinlerinin kendilerine dağıtılmamasından muzdarip olmuş durumdalar. Eğer siz de yeni Fork tarihlerinde gelecek olan coinleri bedava hesabınıza geçmesini istiyorsanız Binance Borsasına üyeliğinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için ” Binance Borsası Nedir – Nasıl Kullanılır ? ( Detaylı İnceleme )”  adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Binance Borsası

Bitcoin Fork Tarihleri Ne Zaman ?

Önümüzdeki günlerde kesinleşen Bitcoin Fork ve Hard Fork Tarihleri ;

  • 07 Aralık 2017 – Super Bitcoin #SBTC ==>> Gerçekleşti
  • 23 Aralık 2017 – Lightning Bitcoin #LBTC
  • 02 Ocak 2018 – Bitcoin Cash Plus #BCP
  • 28 Ocak 2018 – B2X 

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz