Dünyanın En Prestijli Üniversitelerinden Sertifikalı 20 Ücretsiz Ders

Dünyanın En Prestijli Üniversitelerinden Sertifikalı 20 Ücretsiz Ders

Aşağıda erişime açık Dünyanın En Prestijli Üniversitelerinden Sertifikalı Ücretsiz Ders bulunan 20 ücretsiz mühendislik kursundan seçilmiş bir liste bulunmaktadır.

Bu ücretsiz kurslar için kayıt yaptırmak veya ders ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Lisans ve yüksek lisans mühendisliği öğrencileri uzmanlık alanları için ilgili dersleri aşağıdaki linklerde bulabilirler.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ( MIT )

Aşağıdaki linklerde sıralanan beş mühendislik dersleri için MIT bünyesinde mevcut geniş kaynak vardır.

1.  Mühendislik I, II, III, IV 

Bu ders, havacılık mühendisliğinin temelleri hakkında iyi bir temel oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu ders MIT Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri tarafından zorunlu alınan derslerdir. Dersleri almak için yukarıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

2. Makinalar Nasıl Çalışır?

Başlangıçta 2002 yılında öğretilen bu dersin yan-ısıra, malzeme zenginliği içeren ders notları , laboratuar notları ,ödevler ve kullanışlı yazılım kılavuzlarını da bu linklerden görüntüleyebilirsiniz.

3.  Akışkanlar mekaniği

Başlangıçta 2013 yılında öğretilen bu derste akışkanlar mekaniğinin temel kavramları ele alınmaktadır. Basınç, hidrostatik, isim verme gibi birkaç kavramı kapsamaktadır.

Eğer isterseniz Türkçe olan Akışkanlar Mekaniği Ders Notlarımızı inceleyebilirsiniz.

4.  Nükleer Mühendislik ve İyonlaştırıcı Radyasyona Giriş

Nükleer bilim ve mühendislik uygulamalarına giriş dersidir. Temel nükleer modeller, kinematikte radyoaktivite gibi zengin konuları kapsamaktadır. Aynı zamanda bünyesinde fisyon ve füzyona dayalı enerji sistemleri ile endüstriyel ve tıbbi nükleer bilim uygulamaları bulunmaktadır. Bu ders başlangıçı 2013 yılıdır.

5.  Zihin ve Toplum

Vizyon, dil, öğrenme, akıl yürütme, bellek, bilinç, ideal, duygu ve kişilik olarak düşünce boyutlarını kapsar. Ayrıca, bu alandaki teorik sorunları çözmek için psikoloji, yapay zeka ve bilgisayar bilimleri konularını da içerir.

Carnegie Mellon Üniversitesi

Carnegie Mellon Üniversitesi daha küçük bir açık ders yelpazesi ile buradaki link üzerinden mühendislik derslerini vermektedir.

6.  Mühendislik Statiği

Notlar, videolar, grafikler, simülasyonlar ve otokontrol değerlendirmeleri de dahil olmak üzere bu ders kuvvet, sürtünme, kafesler, denge ve mühendislik konularını kapsar. Ayrıca, trigonometri ve cebiri kapsar, bu nedenle kullanıcılar bu dersi almaya başlamadan önce fizik alanında yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.

Eğer isterseniz Türkçe Yapı Statik Ders Notlarımızı İnceleyebilirsiniz.

Delft Teknoloji Üniversitesi

MIT gibi Delft Üniversitesitesininde ücretsiz çevrimiçi mühendislik kursları vardır.

7. Yerbilimleri ve Yeryüzü Kaynakları

Bu ders petrol ve su kaynaklarının davranışı hakkında bilgilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

8. Analog Tümleşik Devre Tasarımı

Bu ders, DC gerilim referansları, trans-lineer devreler ve osilatörler gibi konuları kapsar. Tüm notlar, bu ders için PDF formatındadır.

Eğer Türkçe kaynaklar arıyorsanız Sayısal Elektronik Ders Notu‘nu inceleyebilirsiniz.

9. Sistem Tanıma ve Parametre Kestirimi

Doğrusal / doğrusal olmayan model yapıları, optimizasyon teknikleri ve impuls cevap fonksiyonlarını içeren 12 dersden oluşan yüksek lisans biyomedikal mühendisliği kursudur. Ücretsiz pdf notları ve diğer kaynakları içerir.

10.  Elektronik Güç Dönüşümü

Bu ders 100+ saatliktir. Güç elektroniği uygulamaları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, güç elektroniği devrelerine genel bir bakış sağlamak ve belirli uygulamalar için uygun devreleri seçebilmek ve son olarak devreleri analizi gerçekleştirmek için güç elektroniği prensipleri konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

EdX

EdX, MIT, Harvard, Berkeley Üniversitesi gibi birçok dünya çapında üniversitenin işbirliğinden oluşmuş bir topluluktur. Çevrimiçi kurslarında kendine özgü kursları sunmaktadır.

11. Mühendisler için Liderlik

Kariyerinizde ilerlemeye devam ederken lider olmak önemlidir .

Bu kurs teknoloji odaklı bir dünyada etkin bir şekilde liderlik etmeyi, kişisel liderlik yolculuğunuzu tanımlamayı ve kariyer tercihlerinizi yapmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

12. Jeoloji ve Mühendislik Jeolojisi

Bu güzel konunun kavramları ve ilkelerinde iyi bir temel oluşturacak bir derstir.

13.  Robotik

Gerçek dünyada fiziksel görevleri yerine getiren robotları temsil eden temel teknikleri öğretecek bir derstir.

14. Mühendislik Proje Yönetimi

Bu ders, kendi proje planınızı oluşturmanıza ve proje başarısını yakalamadaki erken proje aşamalarının önemini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

15. Uzayın Fethi:Uzay Araştırmaları ve Roket Bilimi

Bu ders uzay gezisi geçmişini keşfetmenize ve havacılık mühendisliğinin temellerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

16.  Hypersonics 

Bir scramjet’in performansını nasıl analiz edeceğinizi keşfedin.

Ücretsiz bir kurs ama tamamlandıktan sonra doğrulama sertifikası almak için küçük bir katkıda bulunabilirsin.

17.  Sentetik Biyoloji İlkeleri

Biyolojik sistemleri mühendislik ve organizma organizasyonlarını öğrenmek için güzel bir ders.

18.  Yapay Zeka (AI)

Yapay Zekanın (AI) temellerini öğrenin ve uygulayın. Arama, oyun, makine öğrenimi, mantık ve kısıt memnuniyeti problemleri gibi gerçek dünyadaki problemleri çözmek için akıllı AI tasarlayın.

19.  Görecelilik ve Astrofizik

Kendi alanınızın dışında bilginizi genişletmek her zaman güzel. Bu ders, gökbilim ile Einstein’ın görecelilik teorisi arasındaki güçlü ve ilginç bağlantıları keşfetmeye yardımcı olacaktır.

20.  Sürdürülebilir Enerji: Yenilenebilir Geleceği Tasarlama

“Elektrik, ısı ve yakıtlar için sürdürülebilir bir gelecek için rüzgar, güneş ve biyokütleden% 100 yenilenebilir enerjiye geçiş yapmayı öğrenin.

2 Yorum

  1. Umut Ali 16 Ocak 2017
  2. Lale 25 Eylül 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +