En İyi Adsense Alternatifi Reklam Ağı : Admatic Reklam

5

Özet

En İyi Adsense Alternatifi Reklam Ağı : Admatic Reklam Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

En İyi Adsense Alternatifi Reklam Ağı : Admatic Reklam

Biz web site/blog sahipleri bir site açarken değişik konular üzerinde çalışıyoruz ama tek bir ortak yanımız var. O da web sitemiz üzerinden yazılarımızı paylaşırken, bu yazılar üzerinden para kazanmak. Bu amaç doğrultusunda birçok girişimde bulunuyoruz. Bu girişimlerin başında da Google Adsense geliyor. Peki Admatic Reklam‘ı denemek ister misiniz ?

Eğer bu yazıyı okuyorsanız biliyorsunuz ki Google Adsense hesabı o kadar da kolay alınabilen bir şey değil. Bu yüzden site sahipleri Adsense Alternatifi Reklam Firmalarına yöneliyorlar veya Link Kısaltma Firmaları üzerinden paylaşımları aracılığı ile kazanç sağlamaya çalışıyorlar.

Ayrıca Adsense gibi ödeme garantili yabancı reklam firmaları bulmak o kadar kolay değil. Bu sebeple yerli reklam firmaları ile çalışmak daha mantıklı bir hal alıyor. Tabi ki yerli şirketlerin tümü güvenli diyemeyiz. Ancak bugün incelemesini yapacağımız Admatic Reklam Firması bu şirketler arasından sıyrılıyor.

Kendi sitemde de kullandığım Admatic Reklam Ağı üzerinden, kaliteli reklamları yayımlayarak sitenizin hit oranına bağlı olarak para kazanabilirsiniz. Yazımız süresince sizlere tecrübelerimden yararlanarak Admatic’i anlatmaya çalışacağım.

Aşağıda yazımızın içindekiler bölümü bulunmaktadır. Dilerseniz istediğinize daha kolay ulaşmak için içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Admatic Nasıl Kullanılır ?

Admatic Reklam Türleri / Çeşitleri

Admatic ile Ne Kadar Kazanç Sağlayabilirim ?

Admatic Ödeme Bilgileri


1-Admatic Nasıl Kullanılır ?

Admatic’e kayıt olmak çok kolay tek yapmanız gereken ilk önce Admatic adresine gitmek. Daha sonra sağ üstte bulunan Yayıncı sekmesine tıklıyoruz. Karşınıza çıkan panel aracılığı ile Yeni Hesap Oluştur‘a tıklıyoruz. Üyelik formunu doldurup Kayıt Ol‘a tıkladıktan sonra sitemizin onaylanması için bekliyoruz.

Admatic Sitemizi Ne Kadar Sürede Onaylar ?

Evet Admatic’in onaylanma süreci çok şükür ki Adsense gibi değil. En geç 1-2 gün içerisinde onaylanır siteniz. Eğer sitede yoğunluk yok ise birkaç saat içinde bile onay alabilirsiniz.

Admatic’e Hangi Tür Siteleri Kayıt Edebilirim ?

Admatic reklam ağı Adult yani +18 içerikli siteler ile tamamen botlar tarafından oluşturulmuş kopya siteler harici bütün siteleri kabul etmektedir.

Admatic Reklam Kodlarını Nereye/Nasıl Ekleyeceğim ?

Admatic panele giriş yaptıktan sonra sol tarafta bir menü göreceksiniz. İşte bu menü üzerinden Web Sitelerime tıklayın. Açılan pencereden Reklam Kodu Al‘a tıklayın. Sağ tarafta reklam türleri diye bir combo box çıkacaktır. Buradan istediğiniz Admatic Reklam Türünü seçebilirsiniz.

İstediğiniz Admatic Reklam Çeşitini seçtikten sonra ekranın alt tarafında ilgili reklamın kodlarını görebilirsiniz.

Kopyaladığınız reklam kodlarını WordPress Admin Panelinden sırasıyla Görünüm > Düzenleyici > Header.php konumunda kodların hemen bitimine ekliyoruz.

InPage Beta (Yazı İçi) Reklam kodları için ise yazı içine reklam ekleme eklentilerinden yararlanabilirsiniz. Bu reklam eklentilerinin en bilineni ise Ad Inserter ‘dir.

2-Admatic Reklam Türleri / Çeşitleri

Admatic’de Hangi Reklam Türleri Var ?

Admatic Reklam Firması bize 5 çeşit reklam seçeneği sunmaktadır. Bu reklam türlerini incelersek;

Sitenize mobil cihazlarla gelen ziyaretçilere gösterilen bütün ekranı kaplayan pop-up reklamıdır. Günde aynı IP üzerinden belli bir miktarda (3-5 arası) gösterim yapmaktadır.

Sitenize masaüstü bilgisayarlardan gelen ziyaretçilere gösterilen bütün ekranı kaplayan pop-up reklamıdır. Günde aynı IP üzerinden belli bir miktarda (3-5 arası) gösterim yapmaktadır.

Web sitenizin herhangi bir sayfasında siteyi aşağı kaydırdığınızda 300×250 px boyutlarında ekranın sağ alt tarafında çıkan reklam türüdür. Sağ üst köşesinde kapatma tuşu da mevcuttur.

Daha deneme aşamasında olan reklam türüdür. Genellikle görsel içinde belirmekte olup resim optimizasyonunu bozmaktadır. Galiba kodlarında bir sorun var. Pek kullanışlı bir reklam türü değil şimdilik.

Header bölümünün alt tarafında çıkan 970×250 px boyutunda bir reklam türüdür. Reklam olmadığı zamanlarda sosyal sorumluluk reklamları çıkmaktadır.

Kısaca yazı içi reklamı diyebiliriz. İlk durumda kapalı olan reklam ziyaretçi üstüne geldiği zaman açılmakta ve gösterim yapmaya başlamaktadır.

Admatic Reklamlarının Site Hızına Bir Etkisi Var mı ?

Admatic reklamlarının site hızına bir etkisi yok denilecek kadar azdır. Bu nedenle Admatic reklamlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Admatic Reklamları ile Adsense’yi Bir Arada Kullanabilir miyim ?

Admatic reklamlarının Adsense’ye hiç bir etkisi yoktur. Bu sayede her iki reklam firmasını da aynı anda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Admatic Google reklamlarını da (AdChoise) yayımlamaktadır.

3- Admatic ile Ne Kadar Kazanç Sağlayabilirim ? 

Admatic reklam türleri için sabit bir gelir yoktur. Her reklam türü kendine göre eCPM oranları vardır. Eğer bütün reklamları kullanıyorsanız ve sitenizin  günlük 100K gösterimi var ise rahatlıkla 300-350 TL arası kazanabilirsiniz.

Admatic Tıklama Başına mı Gösterim Başına mı Ödeme Yapıyor ?

Admatic gösterim başına ödeme yapıyor. Reklamlar ne kadar tıklanırsa tıklansın kazanca bir etkisi olmuyor.

Admatic Reklam Türleri Ne Kadar Kazandırıyor ?

Admatic Reklam Firması Kazançlarda eCPM kullanıyor. Kazançlarınız ise 1000 gösterim başına belirleniyor.

  • Interstitial (Desktop) reklamı 1000 gösterime asgari 1,50 TL veriyor.
  • Interstitial (Mobile) reklamı 1000 gösterime asgari 0,50 TL;
  • Scroll ad reklamı 1000 gösterime asgari 0,50 TL veriyor.
  • Image Plus reklamı 1000 gösterime asgari 0,60 TL veriyor.
  • Masthead reklamı 1000 gösterime asgari 3,00 TL veriyor.
  • InPage Beta (Desktop) reklamı 1000 gösterim asgari 1,35 TL veriyor.
  • InPage Beta (Mobile) reklamı 1000 gösterim asgari 0,50 TL veriyor.

4-Admatic Ödeme Bilgileri

Admatic Nasıl ve Ne Zaman Ödeme Yapıyor ?

Admatic ödemeleri NET30 yöntemi (1 ay bekletmeli) ile yapılmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Ocak ayında Admatic ile kazandığınız meblağ Şubat ayının sonunda banka hesabınıza geçiş yapılıyor. Her ayın ilk gününde de ay sonunda hesabınıza yatacak kesinleşmiş tutarı Hesabım sekmesinde görebiliyorsunuz.

Admatic Ödeme Yöntemi Nedir ?

Admatic IBAN numaranız üzerinden kesinleşen tutarınızı banka hesabınıza aktarmaktadır.

Admatic Ödeme Alt Limiti Nedir ?

Admatic ödeme alt limiti 50 TL ‘dir. Kesinleşen bakiyeniz 50TL ‘yi geçtiği zaman ay sonunda tutarınız hesabınıza yatırılmaktadır.

Admatic Ödemelerde Kesinti Yapılıyor mu ?

Admatic ödemelerde herhangi bir kesinti yapmamaktadır. Admatic panelinizde görünen kazanç tutarınız kuruşu kuruşuna hesabınıza yatırılmaktadır.

Admatic Hangi Günler Ödeme Yapıyor ?

Admatic reklam firması ödemeleri her ayın son haftası yapmaktadır.


Umarım yazımızı beğenmişsinizdir. Kısacası Admatic gerek eCPM oranları gerekse yayıncı destek sistemiyle beklentileri karşılayan bir reklam firması. Bu nedenle diğer yabancı reklam şirketleri ile uğraşmaktansa Admatic kullanarak kafalarını rahatlatabilirler.

2 Yorum

  1. Web Cenneti 5 Nisan 2017
    • Atılgan T. 5 Nisan 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz