En İyi Ping Atma Siteleri

5

Özet

“En İyi Ping Atma Siteleri” Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Ping Atma Siteleri

Ping Atma Siteleri , site sahipleri açısından önemli bir yere sahiptir. Daha doğrusu yeni açılan site sahipleri ve düzenli olarak yazı yazamayan site sahipleri bilecektir ki siteleri günlük olarak Google tarafından taranmaz. Bunun nedeni ise sitelerinin Google Botlarının siteye verdikleri önemdir.

Google Botları veya diğer adıyla Google Örümcek ‘lerinin siteye verdikleri önem sitenin kuruluş zamanı ve düzenli makale girişine göre değişmektedir. Sitenize düzenli makale girebilirsiniz ancak siteniz yeni kurulmuş ise Google Botları yine sitenize geç gelecektir. Bu süre bazen haftalar sürebilmektedir.

ping atma siteleri

İşte bunun önüne geçebilmek için önümüzde 2 adet seçenek vardır. Bunlar ;

  • Google Gibi Getir Metodu
  • Ping Atma Siteleri Üzerinden Pingleme

İşte yukarıdaki 2 maddeden 2. ‘sini uygulamak için bir çok site bulunmaktadır. Bunlardan izlenimlerime göre en iyisi Pingomatic adlı sitedir. Site üzerinden kendi internet sitenizin adresini yazarak sitenize ping atabilir ve sitenizin Google Botları tarafından daha hızlı index ‘lenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işi manuel yapma imkanınızın olduğu gibi otomatik yapma imkanınız da vardır. Bu yöntemde ise belli başlı pingleme siteleri listelerini bulup WordPress paneli üzerinden Ayarlar >> Yazma >> Servisleri Güncelle ‘ye gelip aşağıdaki listedeki hazır ping sitelerini kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Böylelikle her yazı paylaşımınızın sonrasında listede bulunan ping sitelerinden otomatik oalrak sitenize pingleme olacaktır. Bu da sitenize Google Botlarının daha hızlı gelmesini ve sitenizi indexlemesini sağlayacaktır.

Ping Atma Siteleri

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Eğer sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmından bize ulaşabilir ve sorularınız sorabilirsiniz.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz