Fishing Planet Başlangıç Rehberi 2.Bölüm

Fishing Planet Başlangıç Rehberi 2.Bölüm

1.A.2. Kredi kaybetme Nedenleri

Fishing Planet Başlangıç Rehberi Kredi biriktirmenin yolları olduğu gibi kaybetmeninde bir çok yolu vardır.

Seyahat

Büyük ihtimalle en fazla kredi harcanan gider yoludur.Ancak seyahat yaptığınız yerde uzun bir süre kalmak oraya verdiğiniz parayı çıkarmanıza ve krediden tasarruf yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Donanım Kırma

Eğer donanımlarınızdan birini kırarsanız onarmak için para ödemeniz gerekmektedir.Ayrıca yedekte donanım getirmediyseniz donanım onarmak için eve dönmeniz gerekecek ve ekstra seyahat parası ödemek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden her zaman yanınızda yedek ekipman taşıyın.

Cezalar

Eğer bir şehirde balık tutmak isterseniz her eyalet için bir lisansa sahip olmanız gerekmektedir. Bazı eyaletler hangi balığı yakalamak istediğinize bağlı olarak temel veya ileri lisansa sahip olmanızı isteyecektir. Bazı eyaletlerdeki satın aldığınız gelişmiş lisans size tüm balıklara erişim imkânı tanıyacak şekilde ayarlanmıştır. Hangi balığı yakalayacağınızdan emin değilseniz, haritaya gidip haritayı tıkladığınızda 2 renk kodlu balıklar var. Kırmızı = Bu balık için lisans yok, Sarı = bırakmanız gerekir ve Yeşil = Saklamanız gerekir

Fishing Planet Başlangıç Rehberi

 1.A.3. İlk Kredinizi Kazanmanız İçin İpuçları

Oyuna yeni başlıyorsanız veya düşük seviyedeyseniz, aşağıdaki adımları uygulayarak iyi bir oranda kredi kazanabilirsiniz.

Eğitim aşamasını bitirdiyseniz, Missouri için yalnızca temel lisansı alacaksınız. İleri lisansı satın alabilirsiniz, ancak şimdilik gereksizdir.

Unutulmaması Gereken Şey: Bir balık üzerinden kredi kazanmak için, yakaladığınız balıkları günün sonuna kadar muhafaza etmeniz gerekir. Herhangi bir noktada balık bırakmak size kredi imkânı tanımaz.

Seviye 3’ün altında iseniz – Seviye 3 veya 4 olana kadar young large mouth bass yakalamaya başlayın (yem olarak kırmızı solucanları kullanın.Young large mouth bass videosu için buraya tıklayabilirsiniz.

-3 seviyeden sonra mağazadan casting spoon #2 satın alın

Young large mouth bass & large mouth bass yakalamak için casting yöntemi kullanabilirsiniz casting yöntemi videosu için tıklayınız.

4. seviyeden sonra dükkandan # 1 bir casting spoon satın alın.

Yeterli altınınız varsa, bir Bass Jig 1/4 Oz satın alabilirsiniz. # 1 casting spoon yerine 5 altına # 2/0. Jig alabilirsiniz onu satın almak için Missouri’deki dükkana girmelisiniz. (Bu jig, ödül kazanmak için daha fazla kredi vererek büyük rozeti kazanmanıza yardımcı olur.

Lure/Spoon Alamıyorum!

Bu yemleri kullanabilmek için bir dönen makara ve kamışa sahip olmanız gerekir. Her ikisi de kabaca düşük bir seviyede mevcuttur. (Satın alırsanız ve envanterinizde bulamazsanız, eyaletten ayrılmanız, ev envanterinizi kontrol etmeniz gerekir.)

Neden young large mouth bass & large mouth bass?

Düşük seviyedeki oyuncular için Missouri’de avlanacak en iyi şey bass dır.İlk başta Young large mouth bass yakalamanız gerekir çünkü seiyeniz 3 ‘ün altındaysa casting spoon alamazsınız. 3 levelden sonra large mouth bass yakalayabilirsiniz böylece levelinize göre çok iyi düzeyde exp ve kredi kazanırsınız.

Neden casting spoon #2 var iken casting spoon #1 de almam gerekiyor?

Çünkü oyun mekaniği açısından #1 numara casting spoonlar daha büyük olup daha büyük balıklara yöneliktir.

Hangi Renk Casting Spoon Almalısınız? 

Diğer oyuncuların söylediklerine göre genel kural şu ​​şekildedir: Hafif renkler, gümüş, güneşli günler, daha koyu renkler örneğin altın rengi, bulutlu/yağışlı günlerde iş yapar. Şimdi şunu deneyelim, her iki renkteki spoonları alıp deneyelim Benim kullandığım gümüş döküm kaşığı hem güneşli hem de bulutlu günlerde daha iyi iş yaptı bu yüzden sadece gümüş kullanıyorum. Missouri’deyken “i” tuşuna basarak hava durumunu anlayabilirsiniz.

1.A.4. Hangi Balığı Alıkoyacağım?

Yakaladığınız balığı gün sonuna kadar tutarsanız gün sonunda yakaladığınız balıklardan kredi kazanırsınız ama herhangi bir nedenden dolayı bıraktığınız balıktan gün sonunda kredi alamazsınız.

Daha fazla kredi için hangi balığı tutmalısınız?

Alabalık, bass, crappies, vs balıkları size farklı kredi miktarı verecektir. Genellikle, balık ne kadar büyükse, o kadar büyük olur.

Bununla birlikte, farklı balık türleri incelendiğinde ve birbirleriyle karşılaştırıldığında, bazı türlerin daha az kredi sağlayacağını farkedeceksiniz. Bu, birçok nedene bağlı olabilir

Formül?

Yakaladığınız balık karşılığında verilecek ödülün herhangi bir formülü oyun yapımcıları tarafından açıklanmamıştır. Ama genellikle aşağıdaki seçeneklere göre belirlenmetedir;

  1. Uzunluk + Ağırlık
  2. Balık gücü (kavga)
  3. Zorluk (yakalama veya bulma / gerekli teknikleri kullanma)
  4. Olası malzeme maliyeti (daha yüksek maliyet = daha fazla ödül?)
  5. Alanın kilidini açmak için gereken seviye ( eyalet ismi)
  6. Balık türü / türü

Hangi Balık Türü Daha İyi?

Dürüst olmak gerekirse hangi balık  daha iyi ve kötü bilmiyorum ancak bulunduğunuz bölgedeki diğer adaşlarınıza mesaj atarak görüşlerini alabilirsiniz. Tutacağınız özel balık türleri için ilerleyen yazılarımızda yazacağımız rehberlerden faydalanabilirsiniz.

Rehberimizin devamı için tıklayınız.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +