Fishing Planet Başlangıç Rehberi 1.Bölüm

Fishing Planet Başlangıç Rehberi 1.Bölüm

Rehber İçeriği

Bu içerik Fishing Planet için başlangıç rehberidir.Tecrübeli oyunculara da yarar sağlayabilir ancak daha çok yeni başlayanlara yönelik bir rehberdir.

Oyun İçi Ekonomi 

Bu rehber size oyun ekonomisinin temellerini, ipuçlarını ve bu para birimlerini nasıl elde edebileceğinizi ve bu para birimlerinden nasıl tasarruf edebileceğiniz konusunda ipuçları öğretecektir.

Bu rehber size genel olarak nasıl balık tutacağınızı gösterecektir ancak belirli bir balığa yönelik avlanma yöntemlerini göstermeyecektir.

1. Oyun İçi Ekonomi

Başlangıçta Fishing Planet Oyunu 2 farklı para birimine sahiptir;

 1. Kredi – Temel para birimidir.(Sağ üstteki mavi çember içindeki)
 2. Altın – İkincil para birimidir.(Sağ üstteki kırmızı çember içindeki)

Fishing Planet Başlangıç Rehberi

ÖNEMLİ NOT: Oyundaki iki para biriminin hiçbiri takas edilemez veya transfer edilemez, bu nedenle sizi aldatmaya çalışan herkesten sakının.

1.A. Kredi

Kredi Nedir?

Fishing Planet’in genel para birimidir. Krediler, oyun boyunca kullanacağınız temel para birimi olacaktır.Bu kamışlar, makaralar, yemler, kancalar, lisanslar, yolculuk giderleri ve çok daha fazlasını almak için kullanılır. Yeni bir oyuncuysanız ve öğreticiyi bitirdiyseniz bakiyeniz de yaklaşık 600 kredi olmalıdır.

Nasıl Kredi Kazanırım?

Daha önce de belirtildiği gibi, krediler temel para birimidir dolayısıyla kredileri edinmenin birçok yolu vardır. Bunlar;

Oyuna Giriş Bonusu: Oyuna her girdiğiniz gün 5. güne kadar artan miktarda kredi ve altın verecektir. 5.Güne ulaşıldığı zaman sayaç sıfırlanacak ve 1. güne tekrar dönülecektir.

Balık Yakalama: Yeni bir oyuncu olarak ana geliriniz bu olacaktır. Balık yakaladığınız zaman ekranın orta alt kısmında bir kutucuk çıkacak ve orada keep(yakala) ve release(geri birak) seçenekleri olacaktır. Eğer yakala seçeneğini seçerseniz balık, balık torbasına koyulacaktır. Balık torbanız dolduğunda veya yakaladığınız balık torbaya sığacak kadar küçük değilse yakala seçeneği kapalı olacaktır ve balığı bırakmak zorunda kalacaksınız. Gün sonunda torbanızdaki balıkları  satarak kredi alabileceksiniz.

Fishing Planet Başlangıç Rehberi

 

 

 

 

 

 

 

Gerçek Para İle Satın Alma: 

Oyun F2P (oynamak için ücretsiz) olsada daha fazla kredi satın almak için bir seçenek var, ancak bu oyuncular arası üstünlüklere neden olmuyor çünkü hepsine olmasa da, çoğu ögenin seviye kısıtlamaları var böylece 1.000.000 krediniz varsa bile istediğiniz bir şey satın alamazsınız. Bir kerede alabileceğiniz kredi miktarı, 500 krediden 10.000 krediye kadar değişmektedir.

Premium: 

Premium, gerçek para ile alacağınız ek bir hızlandırmadır. Balık yakalarken deneyim puanınıza % 50 bir artış sağlamakta ve aldığınız premium paketine göre de bir kredi ödülü alırsınız. Alınan kredi 100 kredi ile 2000 arasında değişmektedir.

DLC Paketleri: DLC paketlerini satın alarak hem paketteki malzemeleri kazanır hem de yanında hediye olarak ek kredi kazanırsınız. Paket detayları oyun sitesinde  verilmektedir.

Başarımlar: Bazı başarı koşullarını yerine getirmek örneğin 10 tane sazan balığı tut gibi size kredi kazandıracaktır. Bunların listesini içeren bir listem yok, ancak bunu kendiniz deneyebilirsiniz.

1.A.1. Kredi Tasarrufu Yapmanın İpuçları

Kredi tasarrufu yapmanın bir çok yolu vardır. Bunlardan bazıları;

Gereksiz Ekipman Satın Almayın

Bunun anlamı her seviye atladığınızda yeni eşyaların kilidi açılacaktır ancak levelim yükseldi diye levelinizin o an yettiği her şeyi almayın örneğin ben seviye 10 da bile 3 levellik sahte yem ile levrek tutabiliyorum. Savurgan olmayın.

Toplu Satın Alımlar

Balık tutmaya karar verdiniz ve bir şehir seçtiniz bu şehirlerde balık tutmak için balık tutma lisansına sahip olmanız gerekmektedir. Bu lisansları marketten alabilirsiniz, lisanslar 1 gün 3 gün 1 hafta 1 ay ve sınırsız olarak değişmektedir.

İlk önce planlama yapmalı ve kaç gün kalacağınızı hesaplamanız gerekmektedir. Ne kadar uzun süreli lisans alırsanız o kadar kar etmiş olursunuz. Lisans süreleri oyun zamanıyla değil gerçek zaman ile hesaplanmaktadır.

Risk Almayın

Lisanslarınızı düzenli alarak balık tutarken para cezası almayın. Bu konuyu ilerleyen konularda daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağım.

Birkaç Gün Kalın!

Ne zaman seyahat ederseniz çok pahalı olan bir temel seyahat ücreti ödersiniz. Örneğin gideceğiniz yere uçmak 230 krediye mal olabilir, ancak her gün orada balık tutmak için size fazladan bir 10 kredi gerekmektedir. Bunun yerine her defasında balık tutmak için 240 kredi harcamak yerine, uzun bir yolculuğa çıkın ve birkaç gün orada kalın ve geri dönmeden önce bol miktarda para kazanın.

Yedek Getirin

Balık tutarken makarayı kırarsanız, balık tutma turumuzun sonuna kadar tamir edemezsiniz. Yani, 5 gün boyunca yolculuk ederseniz ve makarayı ilk gününde kırarsanız, yolculuğunuzun 4 günü boşa harcamış demektir.

Eğer yeriniz varsa, sadece güvenlik tedbirleri için yedek bir makara getirin. Bu diğer malzemeler için de geçerlidir.

Evinizi Yerleştirin

Uzun zamandır bir yerde balık tutmaya mı planlıyorsunuz? Varsayılan ev adresiniz Missouri’dir. Ancak bunu değiştirme seçeneğiniz vardır. Missouri’ye geri dönmeyi düşünmüyorsanız, yeni bir ev kurmanızı öneririm.

Ev adresi erişme seviyeniz(level) varsa eviniz olarak ayarlayabileceğinizi unutmayın. Yeni bir ev adresi kurmak büyük miktarda kredi alacaktır. Bununla birlikte seyahat masraflarınızı o eyalet için önemli ölçüde azaltacak ve uzun vadede tasarruf edebilmek için harika bir yoldur.

Ayrıca, seyahat ücretlerinin evinizin bulunduğu bölgeye olan uzaklığa dayandığını, yani evinizin Doğu kıyısında olup olmadığını, batı kıyılarında seyahat etmenin daha pahalıya mal olacağını ve bunun tersinin de olacağını unutmayın.

Fishing Planet Başlangıç Rehberi

 

Rehberimizin devamı için lütfen tıklayınız.

10 Yorum

 1. Hakan 31 Ocak 2017
 2. taha 10 Nisan 2017
  • Atılgan T. 10 Nisan 2017
 3. onrgns 18 Ekim 2017
  • Atılgan T. 31 Ekim 2017
 4. yiğit 27 Aralık 2017
 5. Atılgan T. 27 Aralık 2017
 6. yiğit 27 Aralık 2017
  • Atılgan T. 27 Aralık 2017
 7. jamal 16 Şubat 2018

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +