Google CAPTCHA ‘nın Fişini Çekiyor

Google CAPTCHA ‘nın Fişini Çekiyor 

Bildiğiniz üzere CAPTCHA kodları bir yerde işlem yaparken, yorum yaparken veya herhangi bir dosya indirecekken; karşımıza çıkıp bizim canımızı sıkan bir teknoloji. Google CAPTCHA, bilmeyenler için karşı tarafın gerçekten bir kullanıcı mı yoksa bot mu olduğunu tespit etmeye yarayan küçük bir Turing Testidir.

Google’ın son yaptığı açıklamaya göre artık Captcha testine gerek kalmayacak. Bunun nedeni ise Google’ın üstünde çalıştığı ve yakın zamanda hayata geçireceği Invisible CAPTCHA teknolojisi.

Peki nedir bu Invisible CAPTCHA, bu teknoloji normal CAPTCHA teknolojisinin otomatik versiyonu diyebiliriz. Yani Otomatik Turing Testi. Bildiğiniz gibi 2009 yılında Google, reCaptcha‘yı satın almış ve 2013 yılında reCaptcha sistemini her yerde gördüğümüz “Ben Bir Robot Değilim” onay kutusu şeklinde güncellemişti.

reCaptcha’nın bu versiyonu ile internet üzerindeki biz kullanıcılar tek bir tıklama ile insan olduğumuzu sisteme belirtiyorduk. Fakat artık Invisible CAPTCHA ile internet üzerindeki tarama davranışlarımız ile Google bizi tanıyacak. Bu sayede yapacağımız işlemlerde CAPTCHA engeline takılmayacağız.

Eski bir Google çalışanı olan Shuman Ghosemajumder, yaptığı açıklamada bu yeni teknolojinin internet kullanıcıları açısından daha “sürtünmesiz” yani takılmadan işlemlerini devam edebilecekleri bir ortam sağlayacağını söyledi.

Ancak gelecek bu özellik bizim genel davranışlarımızı kayıt altına alıyor ise bizim açımızdan ne kadar güvenli oda sorgulanır tabi. Sizde yorumlarınız yazar iseniz daha sağlıklı bir tartışma ortamı sağlayabiliriz.

Eğer Captcha kapanmadan bundan gelir elde etmek isterseniz Captcha ile Para Kazanmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +