Google Sitemi Ne Zaman Indexledi ?

Google Sitemi Ne Zaman İndexledi ?

” Google sitemi ne zaman indexledi ” yazımıza ilk olarak google’ın çalışma mantığı ile başlayalım. Google’ın web site ve blogları dolaşarak veri toplayan bir tür arama örümcekleri bulunmaktadırlar. Bunlara Google Bot denilmektedir.

İşte bu botlar bizim sitelerimizi indexlerler. Sitemize eklemiş olduğumuz yazılar, makaleler ve resimler bu botlar tarafından algılanır. Algılanan içerikler eğer yeterli kalitede ve kriterlere uygun ise indexlenip, Google dizinine eklenirler.

Diğer önemli bir husus ise “Google İndexleme Hızı” dır. Eğer paylaştığımız bir içerik veya makale Google tarafından hızlı bir şekilde indexlenmez ise site hızı yüksek bir kişi sizin içeriğinizi çalarak kendi sitesinde paylaşır. Bunun sonucunda yazının sahibi siz olsanız bile sizin yazınız kopya içerik olacaktır.

Kopya içeriğe sahip olan siteler ise bildiğiniz gibi Google’da üst sıraları zorlayamazlar, Adsense başvurularınız kopya ve yetersiz içerik sonucunda reddedilebilir. Bunların sonucunda ise potansiyel ziyaretçilerinizi ve sitenizin popülerliğini kaybedersiniz.

Eğer sitenizde kopya içerik var ise bunları tespit edip onları düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bunun için Kopya Makale Kontrol Siteleri adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu yazımız sayesinde sitenizdeki kopya içerikleri tespit ettiğinizi ve kaldırdığınızı varsayıyoruz. Eğer sitenizde ne kadar çok özgün içerik var ise Google indexlenme hızınız o kadar yüksek olacaktır. Çünkü Google ziyaretçilerine özgün ve yararlı olan siteleri belirler ve onları hızlı index ile ödüllendirir.

Eğer site index hızınız daha ideal seviyeye ulaşmadıysa yazmış olduğunuz makelelerinizin çalınmaması için WordPress Yazı Kopyalamayı Engelleme  adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımız ile sitenizdeki yazıların kopyalanmasını önleyebilir ctrl+c fonksiyonu ile sağ tık özelliğini deaktif eder.

Böylelikle acemi hırsızları sitenizden defetmiş olursunuz. Ama bu işi bilen kişiler için kapı kilit tutmaz bunu da aklınızda bulundurun. Yine site index hızının ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.

Google Sitemi Ne Zaman Indexledi ?

Aşağıdaki linki “siteadresi” bölümüne kendi alan adınızı yazarak adres çubuğunuza yazın. Bu adrese Google Search Console’da sitenizi hangi isimle (www veya www’suz) kullanıyorsanız onu yazın.

Bu adresi girdiğinizde karşınızdaki ekranda sitenizin Google tarafından en son ne zaman indexlendiğini gün, ay, yıl ve saat olarak görebilirsiniz. Eğer “sayfa bulunamadı” olarak bir hata alıyorsanız Google botları daha sayfanızı indexlemedi demektir.

 

2 Yorum

  1. Web Cenneti 6 Nisan 2017
    • Atılgan T. 6 Nisan 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +