Gov ve Edu Backlink Alma Yöntemleri ve Önemi

Gov ve Edu Backlink Alma Yöntemleri ve Önemi

Bu yazımızda sizlere Gov ve Edu Backlink Alma Yöntemleri ve bu backlinklerin SEO açısından önemlerini açıklayacağız.

Başta Google olmak üzere bütün arama motorlarının dikkat ettiği bazı kriterler vardır. Bu kriterlerin başında “Karşılıksız Yayın Yapma” gelmektedir. Peki nedir bu karşılıksız yayın yapma. Bunun anlamı gelir amacı gütmeyen siteler anlamına gelmektedir.

Gov ve Edu Uzantılı Backlinkin Önemi

Gelir amacı gütmeyen siteler “devlet” ve “eğitim” siteleridir. Devlet sitelerinin uzantıları .gov şeklindedir. Bunun açılımı ise “Goverment” ‘dir. Goverment Türkçe’de  Devlet anlamına gelmektedir. Bu devlet uzantılı siteler .gov/.gov.tr/.gov.uk gibi uzantılar da alabilirler. Google bu sitelere gelir amacı gütmediği için torpil geçerler. Bu torpil, site otoriterilerinin ve PR değerlerinin yüksek tutulmasıdır.

“.Gov” uzantısı için anlattıklarımızın hepsi “.Edu” uzantısı içinde geçerlidir. “.Edu” uzantısının açılımı İngilizce “Education” olup Türkçe manası ile “Eğitim” anlamına gelmektedir.

Yukarıdaki verdiğimiz bilgiler ışığında diyebilirizki; “.Gov” veya “.Edu” uzantılı web sitelerinden alınacak DoFollow veya NoFollow backlinkler sitelerimiz için çok büyük önem arz etmektedir. Sitelerimizin isminin eğitim ve devlet uzantılı sitelerin içinde geçmesi Google tarafından sitemizin öneminin artmasını sağlayacaktır.

“.Gov” ve “.Edu” Sitelerden Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir ?

Bu sitelerden backlink almak için birçok yöntem bulunmaktadır. Ama şu unutulmamalıdır ki bir siteden backlink alabilmek için ilk önce o siteyi bulmak gerekir. Bulma işini de aşağıda vereceğimiz bir kaç basit Google kodu ile yapacağız.

İlk göstereceğimiz kod “site:” olacak. Bu kodun anlamı örnek veriyorum; “site:https://notumundunyasi.com” olarak arama yaparsam, Google’da “https://notumundunyasi.com” ile indexlenmiş bütün alanları karşımıza çıkarır.

Buradan yola çıkarsak “.Gov” ve “.Edu” uzantılı siteleri bulabilmek için Google arama motoruna aşağıdaki kodları yazabiliriz.

Benim aklıma gelenler bu kadar sizinde bildiğiniz yöntemler var ise yorum üzerinden bize iletirseniz yazımıza seve seve ekleriz.

4 Yorum

  1. Mert 8 Mayıs 2017
  2. mehmet 13 Haziran 2017
  3. Çetin 15 Haziran 2017
  4. halil okur 25 Temmuz 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +