IOTA Nasıl Satın Alınır ?

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren IOTA küçük ve büyük yatırımcıların iştahını kabartıyor. Gerek teknolojisi gerekse bu teknolojinin arkasından duran köklü şirketler IOTA ‘ya yatırımı cazip kılmaktadır. Tabi bu nedenlerden dolayı Türk yatırımcılarda Dünyanın diğer ülkelerindeki yatırımcılar gibi IOTA’yı satın almak istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorlar. Biz bu yazımızda siz değerli okurlarımız için IOTA nedir ? IOTA Nasıl Satın Alınır ?  IOTA’nın değeri nedir ? vb. gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. 

IOTA Almak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde gayet anlaşılır anlatacağız.

1- Paribu Üyeliği’nin Açılması

Ne yazık ki Türk borsalarında IOTA şu an bulunmadığı için IOTA alımlarımızı yabancı borsalar üzerinden yapacağız. Bu nedenle yabancı borsaya para göndermek için Yerel bir borsada hesabınızın bulunması gerekmektedir. Düşük komisyon oranlarından dolayı Paribu tam size göre. Paribu ‘dan hesap açmak gayet basit ve kolay yaklaşık 1 saat gibi bir sürede hesap onayınız da gerçekleştirilmektedir.

Eğer Paribu ‘dan Nasıl Hesap Açılıcağını bilmiyorsanız “Binance Borsası Nedir Nasıl Para Yatırılır” adlı yazımızın 3. maddesini okuyabilirsiniz. A’dan Z’ye bütün işlemler anlatılmaktadır.

2- Binance Üyeliği ‘nin Açılması

Paribu üyeliğimizi açtıktan sonra şimdi yapmamız gereken IOTA alacağımız yabancı borsadan üyelik almak. Ben Binance Borsasını kullanıyorum. Bunun nedeni hem komisyon oranlarının düşük olması hem de Kimlik onayı olmadan günlük “2 BTC” işlem hacmimizin olmasıdır. Bu sayede kimlik onayı beklemeden hemen IOTA alabilirsiniz.

Eğer hala bir Binance Üyeliğiniz yoksa Referan Linki ==> “BİNANCE ÜYE OL” Linkinden üye olabilirsiniz. Ayrıca Referans linkim üzerinden üye olan ziyaretçilerimiz 7/24 her türlü sorunlarını bizimle paylaşabilirler. Binance Borsası ‘na üyelikte sorun yaşamamanız için “Binance Borsası Üyelik İşlemleri Detaylı Anlatım” yazımızı okumanızı öneriyoruz.

3- Paribu ‘dan Binance Borsası ‘na Para ( BTC ) Gönderme Nasıl Yapılır ?

Binance ‘ ye giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Funds”  Bölümünden “Deposits WithDrawals” ‘a tıklıyorsunuz.Bitcoin Borsası

“Funds”  Bölümünden “Deposits WithDrawals” ‘a tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

Bitcoin Borsası

Yukarıdaki ekrandan kırmızı kutucukla işaretlenmiş olan Bitcoin (BTC) Bölümünü buluyoruz ve hemen sağında bulunan turuncu kutucuk ile işaretlenmiş olan “Deposit” butonuna tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bitcoin Borsası

Şu an ben cüzdan adresini sildim ancak “Paribu’dan Bitcoin Göndereceğiniz Cüzdan Adresi” yazan kutucuğun içinde bir cüzdan adresi çıkacaktır. Bu cüzdan adresi sizin Binance Borsası Bitcoin cüzdan adresinizdir. Paribu’dan bu adrese veya herhangi bir borsandan bu adrese gönderilecek her Bitcoin (BTC) sizin Binance cüzdanınıza eklenecektir.

“BTC Deposit Adress” yani “Paribu’dan Bitcoin Göndereceğiniz Cüzdan Adresi” yazan yerdeki cüzdan ID ‘nizi kopyaladıktan sonra Paribu sitesine giriyorsunuz. Paribu sitesinden Bitcoin işlemleri bölümüne geliyorsunuz ve buradan “Bitcoin Çekme” ‘e tıklayıp Binance Borsası ‘ndan kopyaladığınız Cüzdan ID (Wallet Adress) ‘nizi giriyorsunuz. Miktar bölümüne ise bütün bakiyenizi yollamak istiyorsanız “+” ‘ya basıyorsunuz. Bu işlemi onayladıktan sonra cep telefonunuza bir onay sms’i gelecektir. Gelen bu sms’i onayladıktan sonra işleminiz gerçekleşecektir. 

4- Binance ‘den IOTA Nasıl Satın Alınır ?

Yukarıda anlatıldığı gibi tüm Üyelik ve giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Sol üstte bulunan “Exchange” bölümünden “Basic” seçiyoruz. Ardından sağda bulunan coin listesinden IOTA ‘yı seçiyoruz.

Karşımıza alttaki gibi bir ekran çıkıyor. Bu ekranda madde 10’da anlatıldığı şekilde “BUY IOTA” bölümünden “Price” kısmından IOTA’yı hangi fiyattan almak istediğimizi yazıyoruz sonra “Amount” bölümüne kaç IOTA almak istediğimizi yazıyor ve altta bulunan “Buy IOTA” Butonuna tıklıyoruz. İşte bu kadar kolay satın aldığınız IOTA’lar borsa cüzdanınızda gözükecektir.

Binance Borsası

Yazımızı burada sonlandırıyoruz umarım IOTA Nasıl Satın Alınır hakkında kafanızda soru işaretleri kalmamıştır. Eğer hala Binance Borsası ‘na kayıt olmadıysanız, aşağıda bulunan Referans Linkim üzerinden kayıt olabilir ve bize destek olmuş olursunuz. Binance hakkında aklınıza takılan herhangi bir şeyde bizlere 7/24 yorum kısmında veya özelden ulaşabilirsiniz.

Binance Üyelik

IOTA Nasıl Satın Alınır adlı yazımızı beğendiyseniz yorum yazarak veya reklamlar aracılığı ile bize destek olabilirsiniz.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz