Çocuklar İçin En İyi 5 Kod Yazmayı Öğreten Siteler

Çocuklar İçin En İyi 5 Kod Yazmayı Öğreten Siteler

Teknoloji her geçen gün gelişirken bizler de ona ayak uydurmaya çalışıyoruz. Kimimiz akıllı cihazlarla kimimiz ise program ve oyunlar aracılığıyla bu dünyanın içine dahil oluyoruz.

Doğal olarak çocuklarımızda teknolojiye büyük ilgi göstermekte ve biz ebeveynlerde kendi elimizden geldiği kadar bütün imkanları çocuklarımıza sunuyoruz.

Peki geleceğin ve günümüzün bu trendi olan programlamayı çocuklarınıza eğlenceli bir şekilde öğretmek istemez misiniz ?

O zaman bu yazımız tam size göre. Yazımızda çocuklara hitap eden ve onlara temel programlama ve mantık kavramını öğretecek online kod yazma sitelerini ve bunun yanında hiç sıkılmadan takip edebilecekleri kod yazma derslerini sunacağız.

İşte bu kapsamda çocuğunuzu profesyonel bir programcı olabilmesinin ilk adımlarını atacağı ve farklı bakış açıları edineceği çocuklar için en iyi 5 kod yazmayı öğreten siteler …

1.CODEA

Çocukların istedikleri veya tasarladıkları görselleri, simülasyonları ve oyunları oluşturmasını sağlayan uygulama, tablet üzerinden kullanılabilmekte. Uygulama üstünden tasarımın arka yüzündeki kodlara müdahale edilebiliyor, taslaklarda değişiklik yapılabiliyor. Gayet basit bir uygulama diline sahip olan Codea, kod yazmaya giriş için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

2.Codecademy

Kod yazmayı temel düzeyde bilen çocuklar için uygulamaların işleyişini ücretsiz video dersleri ile öğreten ve takıldığınız yerde yine kendi forum sitesi üzerinden bilgi alışverişi yapabildiğiniz bir kod yazma sitesi Codecademy. Ayrıca şunu belirtelim dünya üzerinde 25 milyonu geçen kullanıcıya sahip bu sitenin şu an Türkçe Dil desteği bulunmamakta.

3.Code.org

Code org

Her öğrencinin bilgisayar kullanmasını ve programlama öğrenmesini amaçlayarak bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında ortaya çıkan code.org sitesinde ayrıca Türkçe Dil seçeneği de mevcut.

4.Code School

Code School Videolu eğitimleri sayesinde öğrenciler kısa sürede görerek kod yazmayı öğreniyorlar hemde video derslerinden sonra uygulamalar ile örnekler yaparak videodaki dersleri pekiştirme imkanı sağlıyorlar.

5.Geleceği Yazanlar

Turkcell şirketinin bir sosyal sorumluluk projesi olan Geleceği Yazanlar, başlangıç seviyesindeki programcı adayları için kendini geliştirebilecekleri güzel bir kod yazma platformu.

1 Yanıt

  1. halil okur 25 Temmuz 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz