Link TL Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Link TL İncelemesi

5

Özet

Link TL Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Link TL İncelemesi Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Link.TL Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Link.TL İncelemesi

Bu yazımızda Link TL Nedir ? Link TL Nasıl Kullanılır ? Link Kısaltarak Para Kazanma Link TL Kazanç Oranları Nedir ? Link TL Referans Sistemi Nedir ? Link TL ile Nasıl Para Kazanılır ? gibi soruların cevabını vereceğiz.

Link TL İncelemesi adlı yazımıza giriş yaparken ilk olarak belirtmek isterim ki Dünya çapında sayısız Link Kısaltma sitesi mevcuttur. Bu sitelerin bazılarını En İyi ve Güvenilir Link Kısaltma Siteleri adlı yazımızda anlatmıştık. Ancak bu siteler arasında bir site var ki diğer sitelerin arasından sıyrılıyor. Bu site ise başlıkta da belirttiğimiz gibi LİNK.TL link kısaltma sitesi.

Link TL Nedir ?

Link TL Türk Malı Link kısaltarak para kazanabileceğiniz popüler bir link kısaltma servisidir. Link kısaltmanın yanında değişik reklam seçenekleri ile de site sahiplerine hitap etmektedir.

Link TL Nasıl Üye Olunur ?

Link Tl’ye üye olmak gayet basit. İlk önce Link TL sayfasına gidiyoruz. Sağ üstte bulunan Kayıt Ol butonuna tıklıyoruz. Karşımıza alttaki resimdeki ekran çıkıyor. Bu ekrandaki alanları dolduruyoruz. Para birimi olarak ister TL isterseniz dolar seçebilirsiniz. Hesap tipi olarak Yayıncı seçiyoruz ve Kayıt Ol ‘a tıklıyoruz.

Link TL Avantajları Nelerdir ?

Peki bu link kısaltma sitesini diğer sitelerden ayıran özellikler nelerdir ? diye sorabilirsiniz. En önemli özelliği %100 Türk Malı bir site yani herhangi bir sorununuz olduğunda kendi dilinizde iletişime geçebiliyorsunuz. Ayrıca günlerce cevap geldi mi gelmedi mi diye emailinizi kontrol etmenize gerek kalmıyor oldukça kısa bir sürede destek maili geliyor.

Ayrıca Link TL CPM oranları diğer link kısaltma sitelerine göre hayli yüksek. Link tıklanma ücretleri, hesap bakiyeniz ve anlık ziyaretçi ve Kazanç oranlarınızı LinkTL Paneli üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Benzeri link kısaltma siteleri gibi sadece link kısaltma üzerinden değil çeşitli reklam seçenekleri ile de siteniz üzerinden yayın yapıp para kazanabiliyorsunuz.

Link TL Reklam Çeşitleri

Link TL sitesinin 2 adet reklam seçeneği ve 2 adet Reklam çeşidi mevcuttur.

Link Kısalt Para Kazan: Bu özellik bildiğiniz gibi sitenizde bulunan linkleri kısaltarak para kazanabildiğiniz sistemdir. Tıklamalar Tekil ve Çoğul IP üzerinden hesaplanarak bakiyenize yansımaktadır.

Flash Reklam Yayınla Kazan: Bu reklam türü Link TL ‘ye yeni gelen bir özellik olup site açılışında ziyaretçilerinize gösterilen pop-up reklam şeklindedir. Reklam gösterimi 10 saniye olup, reklam süresinden sonra siteye geçilmektedir.

Link TL Reklam Seçenekleri

Link TL sitesinin 2 farklı reklam seçeneği mevcuttur. Bu seçenekler;

İframe Reklam Seçeneği : Eğer reklam gösterimlerinizde bu seçeneği aktif hale getirirseniz link kısaltma reklamı sonrasında yukarıda bahsettiğimiz Flash Reklam gösterilmektedir. Bu seçenek dahilinde normal CPM değerinin üzerinde gelir elde edebilirsiniz.

2’li Reklam Sayfası Reklam Seçeneği: Eğer bu seçeneği aktif ederseniz. Link kısaltma reklamlarınız 1 değil 2 adet gösterilir. Yani linkinize tıklayan ziyaretçi 2 adet reklam geçişi yapar. Bu ek reklam gösteriminin size karı normal CPM oranınız üzerinden +%30 ‘dur. Örneğin CPM değeriniz 100 TL bu reklam seçeneği aktif olursa CPM değeriniz 130 TL olacaktır.

NOT: Bu reklam seçeneklerinin ister ikisini birden kullanabilir ya da ikisini de kullanmayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış ancak gelen ziyaretçileriniz bu kadar fazla reklamdan sıkılırlar ise sitenize girmeden veya linklerinize tıklamadan önce 2 defa düşüneceklerdir.

Link TL Kazanç Oranları Nelerdir ?

İşte geldik en can alıcı noktaya. Emin olun ki Link Tl şu an kazanç oranları bakımından en çok kazandıran firmalar arasında hem de Türk yapımı. Peki bu kazanç oranları ne kadar ? Kazanç  oranları Flash Reklam ve Link Reklam olmak üzere 2 seçenek üzerinden değerlendiriyor.

Aşağıda Link TL’nin Türkiye üzerindeki kazanç oranlarıdır. Bu oranlar Tekil IP üzerinden verilmiştir. Eğer çoğul IP üzerinden tıklamalar da olursa bu kazanç oranlarında değişiklik olabilmektedir.

Tekil Giriş Nedir?

24 Saat Boyunca Her Farklı Ip Girişi olarak açıklanabilir.

Çoğul Giriş Nedir ?

Aynı Ip İle İki Ve Sonraki Girişler olarak açıklanabilir.


NOT: Ayrıca yukarıda verdiğimiz tablodaki kazanç oranları Türkiye içi tıklamalar için ödenen ücretlerdir. Eğer diğer ülkeler için kazanç oranlarını incelemek isterseniz Link TL Kazanç Oranları‘nı inceleyebilirsiniz. Eğer kazanç oranlarını da incelediyseniz Link TL Nedir ? adlı yazımıza devam edelim

Link TL Referans Sistemi Nedir ?

Link TL Referans sistemi alt üyeleriniz üzerinden kazanç sağlayabileceğiniz bir sistemdir. Bu sistem üzerinde sizin banner ve referans linkleriniz üzerinden Link Tl’ye üye olan her üyenin kısalttığı linklerden ek gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir oranı yine diğer link kısaltma sitelerinden fazla ve referans oranı %40 ‘dır. Yani alt üyeniz 100 TL’lik bir gelir elde etti ise sizin hesabınıza da 40 TL yatar.

NOT: Bu geliri elde ederken alt üyelerinizin kazancı azalmaz sadece sizin kazancınız artar. Bu sebeple referans üye olmaktan çekinmeyiniz. Eğer teşekkür amacıyla referans linkimiz ile üye olursanız memnun oluruz.

Link TL Ödeme Alt Limiti Nedir ?

Link TL ödeme alt limiti 15 TL’dir.

Link TL Ödeme Yöntemi Nedir ?

Link TL ödeme yöntemi olarak Papara kullanmaktadır. Kesinleşen ödemelerinizi papara üzerinden alabilirsiniz. Eğer Papara’da hesabınız yok ise buradan Papara‘ya giriş yapabilir ve kolayca hesap açabilirsiniz.

Link TL Ödeme Periyodu Nedir ?

Link TL ödeme periyodu NET7 ‘dir. Yani bir önceki hafta kesinleşen ödeme miktarınız bir daha ki hafta başı ödenmektedir. Ödemeler Haftalık periyodlar ile pazartesi günü yapılmaktadır.


Umarım Link TL Nedir ? adlı inceleme yazımızı beğenmişsinizdir. Eğer beğendi iseniz yazıyı sosyal paylaşım siteleri üzerinden beğenebilir ve paylaşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Salim 19 Nisan 2017
  2. Veli 19 Temmuz 2017
  3. Demirkıran 20 Temmuz 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz