Oyun Oynayarak Programlama Dillerini Öğrenmek İstermisiniz?

Oyun Oynayarak Programlama Öğrenmek İstermisiniz?

Eğer Oyun Oynayarak Programlama Öğrenmek İsterseniz bu yazımız tam size göre. Yazıya kısa bir başlangıç yapmak istersek Mühendislik öğrencileri veya programlamaya merakı olan kişiler bilirler programlama dillerini öğrenmek artık gelişen dünyamızda vazgeçilmez bir hal aldı diyebiliriz.

İnternet’e girdiğimizde programlama dilleri ile alakalı binlerce döküman bulmanız muhtemel ancak bu dökümanları okuyarak bir yere kadar öğrenilebiliyor bu diller ancak bir programlama dilini tam anlamıyla öğrenmek için uygulama yapmak şart işte ilerleyen paragraflarda anlatacağımız Codingame sitesi size programlama dilleri hakkında uygulama yapma şansı veriyor.

Codingame’in mantığı oldukça basit. Oyuna başlarken öncelikle bildiğiniz veya öğrenmeye çalıştığınız programlama dillerinden birini seçmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde bir çok dil seçeneği mevcut.

Programlama dilleri konusunda birçok Webmasterın işine yarayacak C++, Javascript, PHP başta olmak üzere yaygın programlama dillerinin çoğunu içerisinde barındırıyor. Oyunu oynamak için istediğiniz programlama dilini seçtikten sonra size verilen kod fonksiyonlarını sağ tarafta yer alan IDE ekranı içerisinde doğru yere yerleştirmeniz gerekiyor.

Kodları yerleştirdikten sonra oyunu başlata tıklıyoruz ve kodları yerleştirme/yazma becerinize göre oyun içindeki dinamikler değişiklik gösterebiliyor. Bu sayede kodlama sırasında yaptığınız hataları kavrayıp size doğru olanı uygulama ve öğrenme şansı veriyor.

Codingame oyununu oynamak için tıklamanız yeterli hepinize iyi eğlenceler dilerim.

 

Eğer yazımızı beğendi iseniz yazımıza yorum yazarak veya reklamlar aracılığı ile sitemize destek olabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Onur 25 Ocak 2017
  2. seydi altındağlı 30 Ocak 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz