Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştüren Programlar

Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştüren Programlar

Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştür Programlar günümüzde üniversiteler başta olmak üzere iş toplantıları, geziler, konferans gibi çeşitli yerlerde sizi not tutmaktan kurtarıyor.

Eğer sizde not tutmaktan bıktıysanız aşağıdaki programları incelemenizde fayda var.

Programların açıklamaları ve indirme linkleri konu başlıklarının altında verilmiştir. İyi çalışmalar Dileriz…

Listen N Write

İNDİR

Listen N Write ile Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştür , bilgisayarınızda bulunan ses kayıtlarını yazıya dökmenize yardımcı olacak ücretsiz bir programdır Müzikleri, Ders notlarınızı, konferans kayıtlarını, ropörtaj ve toplantı gibi ses veya video kayıtlarınızdaki konuşmaları yazıya aktarabilirsiniz

Ses kayıtlarını yazıya dökebilmeniz için dinleme temposunu ayarlayabilir ve klavye tuşlarını düzenleyebilirsiniz

STT – Konuş Yaz

STT – Konuş Yaz ile sesinizi yazıya çevirebilir ve işlevsel özellikler den yararlanabilirsiniz. Android akıllı telefon ve tabletler için konuşmaları hızlı bir şekilde yazıya dökebilmek için deneyebileceğiniz ücretsiz uygulamalar arasında yer almaktadır. STT ile sesinizi yazıya çevirin, Sms ve e-posta gönderebilir, notlar ekleyebilirsiniz.

Son zamnalarda hızla artmakta olan benzeri uygulamlar gibi bu uygulamada Google’ın ses tanıma teknolojisinden faydalanmakta olup yapabilecekleri belirli bir seviyenin üzerine çıkamamaktadır. Uygulamayı kullanarak sesinizi yazıya çevirerek, hızlı bir şekilde mesajlar ve e-postalar gönderebilir veya not alma özelliği sayesindede notlarınızı konuşarak hızlıca alabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Sesinizi yazıya çevirme
 • Notlar ekleyin
 • Alarm (uyarıcı) ekleyin
 • Sms ve e-posta gönderin
 • Çevrimdışı konuşma özelliği
İNDİR

 

 

Sesten Yazıya Ceviri TTS

Sesten Yazıya Ceviri TTS, konuşmayı yazıya dönüştüren kullanışlı ve eğlenceli bir ses tanıma, çeviri (tercüme) ve TTS uygulamasıdır. Tek kelime yabancı dil bilmeden bir yabancı ile konuşabilirsiniz. Otomatik bir not alma uygulaması olarak kullanabilirsiniz.sizi yazma zahmetinden kurtarır. Sesten yazıya, yazıdan sese (TTS), anında sesli çeviri (tercüme), sözlük fonksiyonlarını bir arada bulabileceğiniz tek uygulama.

Bu program dil eğitiminde de size kolaylık sağlayacaktır. Tüm dilleri konuşmayı bu uygulama ile öğrenebileceksiniz. Konuşarak not alabilirsiniz ve aldığınız notları kopyalayabilirsiniz, e-mail, SMS ve Whatsapp, Viber, Skype vb. anlık mesajlaşma uygulamalarıyla arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ayrıca bu notları internette aratabilirsiniz.

Desteklediği diller: İngilizce, Fransızca, Arapça, Türkçe, İspanyolca, İtalyanca, Bulgarca, Katalanca, Çekce, Danca, Yunanca, Estonya, Farsca, Fince, İbranice, Hintce, Haiti, Macarca, Endonezce, Japonca, Korece, Litvanyaca, Tetonca, Malay, Felemenkce, Norvecce, Lehce, Portekizce, Romence, Rusca, Slovakca, Slovence, İsveççe, Tayca, Ukraynaca, Urduca, Vietnamca, Çince.

İNDİR

 

 

Voicedocs

Klavyede yazmaya son, Voicedocs sayesinde konuştuklarınızı kolayca yazıya dökebilirsiniz. Sesi yazıya çeviren yeni Voicedocs programı ile konuşarak metinleri çok daha hızlı ve kolay yazabilirsiniz. Metni cep telefonunuza dikte edin, Voicedocs konuşmanızı anında metne çevirip bilgisayarınıza yazsın. Android veya iOS’la çalışan akıllı telefonunuza Voicedocs mobil uygulamasını indirip sesinizi kolayca yazıya çevirebilirsiniz.

Tüm konuşma tanıma sistemleri kaliteli ses kaydı gerektiriyor. Maalesef bilgisayarlarda kullanılan ucuz mikrofonların ses kaydı kalitesi çok düşük. Kullanıcıların pahalı mikrofon almasına gerek kalmaması için Voicedocs akıllı telefonu mikrofon yerine kullanıyor. Voicedocs eğer mobil cihazlarınızda pratik bir şekilde yazı yazmak isterseniz oldukça işinize yarayabilecek bir speech to text uygulaması. Android ve iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınıza ve iPad tabletlerinize ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir uygulama olan Voicedocs temel olarak konuşmayı yazıya çevirme konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Voicedocs konuşmalarınızı algılayarak bu ses girdilerini yazıya döküyor ve bu sayede mobil cihazınızda zahmet harcamadan yazışmalar yapabiliyorsunuz.

Voicedocs’ın güzel yönü uygulamayı bilgisayarınızla senkronize olarak kullanabiliyor oluşunuz. Yani telefonunuza konuştuğunuzda Voicedocs’un bilgisayar versiyonu yardımıyla konuşmalarınızı bilgisayarınız üzerinde yazıya dökebiliyorsunuz. Bu sayede not defteri, Word ve Excel gibi uygulamalarda konuşmalarınızla yazı yazabiliyorsunuz.

Özellikleri:

 • Klavyede yazmadan çok daha hızlı,
 • Noktalama ve büyük harfe çevirmeni otomatik yapar,
 • Akıllı telefonunuzu mikrofon gibi kullanın,
 • Telefona konuştuğunuzu bilgisayara yazıyor.
İNDİR

 

 

Konuş Yazsın

Konuş Yazsın ile Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştür. Gün olur çok hızlı bir yazı hazırlayıp teslim etmeniz gerekebilir işte o zaman Android akıllı cihazlarınızda konuşarak notlar alabileceğiniz ücretsiz bir sesi yazıya dönüştürme uygulaması olan Konuş Yazsın sizlerin bir numaralı yardımcısı olacaktır.

Yeni not ekle tuşuna basarak not almaya başlayabilirsiniz. Yeni not ekle tuşuna bastıktan sonra konusarak notunuzun yazıya çevrilmesi işlemi yapılır ve en yakın sonuçlar ekranda listelenir. Listelenenler arasında seçiminizi yaparak notu kaydedebilirsiniz. Notunuz ile ilgili işlemler için notunuza dokunmanız yeterli.

Konuş Yazsın yenilenen arayüzü ile şimdi kullanımda.Yeni not ekle tuşuna basarak not almaya başlayabilirsiniz.

İNDİR

 

 

Balabolka

Balabolka ile Ses Kayıtlarını Yazıya Dönüştür , yazı metnini sese çeviren ücretsiz bir programdır. Türkçe metinleri insan sesi kaynaklı olarak seslendiren türkçe metin seslendirme programıdır.
Yazıyı Sese Çeviren Program bu sesleri .wav uzantılı ses dosyası olarak kayıt yaparak daha sonra bu kayıtları dinleyebilirsiniz.

Genel Özellikleri:

 • Türkçe karakterleride içeren yazılı metinleri ve alfabeleri seslendirir
 • İnsan sesi kaynaklı olarak çalışır
 • Ses dosyalarını .wav uzantılı olarak kayıt eder
 • Daha sonra bu kayıtlarınızı ses oynatıcınızdan dinleyebilirsiniz
 • Ayarlanabilir ses hızı ve ses tonu özelliği
İNDİR

 

 

Wave To Text

Wave To Text Sesi Yazıya Çevirme Programı bilgisayarınıza takılı olan mikrofon yardımıyla yazı yazabilirsiniz. program gerçekten çok güzel tasarlanmış.

Ultra Wave To Text ingilizce gerçekten çok güzel. programın deneme süresi 7 gün olduğu için bu süre içinde keyfini çıkartın. eğer sisteminizde tutmak istiyorsanız lisanslı fiyatı $149.95dır.

İNDİR

7 Yorum

 1. Cemal Cem 23 Ocak 2017
 2. Pınar Güler 23 Ocak 2017
 3. Cinali 24 Ocak 2017
 4. Kazım 24 Ocak 2017
 5. Hakan T. 24 Ocak 2017
 6. lansleuth 24 Ocak 2017
 7. Çetin 20 Şubat 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +