Siteniz İçin Adsense Alternatifi En İyi Reklam Siteleri

5

Özet

Siteniz İçin Adsense Alternatifi En İyi Reklam Siteleri Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
2.33 (3 votes)

Siteniz İçin Adsense Alternatifi En İyi Reklam Siteleri

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Google Adsense Alternatifi En İyi Reklam Siteleri siz değerli ziyaretçilerimiz için tanıtmaya çalışacağız.

Bildiğiniz gibi Google Adsense bütün internet sitesi sahipleri tarafından ilk seçenek olarak tercih edilen ve kullanılan bir reklamcılık sistemidir. Adsense sistemini sitenize eklediğinizde, sitenize gelen ve adsense reklamlarına tıklayan ziyaretçilerden para kazanırsınız. Ancak gösterilen bu reklamların fiyatları sabit değil ve Türkiye içi tıklama başına gelir oranı yurt dışına kıyasla oldukça düşüktür.

Adsense’nin avantajı ise örneğin benim gibi bir teknoloji ve not sitesi açtınız ve gelen her ziyaretçi site ile alakalı reklamlar görecek veya bu siteye girmeden önce gittigidiyor’da TV fiyatlarına baktınız o zaman reklam olarak TV reklamlarını göreceksiniz.

Bu sistem de reklamlara tıklanma oranlarını arttırıyor ve otomatik olarak daha fazla para kazanıyorsunuz. Ancak Google Adsense ‘nin bir başvuru süreci var ve bu reklam ağına kabul edilmek o kadar da kolay değil. Bu yüzden site sahipleri alternatif tıklama veya gösterim başına gelirleri yüksek reklam sitelerini tercih ediyorlar.

İşte bu sebepten dolayı bizde sizler için alternatif siteniz için en iyi reklam sitelerini derledik. İşte bu siteler;

Adcash

Uluslararası bir site olan Adcash Türkçe Dil desteğine de sahiptir. Sitede banner, text ve daha birçok reklama yer erilmektedir. Sitenin ödemeleri yaklaşık 30 günlük periyotlarda yapmaktadır. Güvenilir bir reklam sitesi olarak ön plana çıkmaktadır.

 • Reklam Seçenekleri: CPM-CPC-CPV-CPA-CPL
 • Reklam Formatları: Masaüstü ve Mobil (Total 15 Çeşit Reklam Stili)
 • Ek Avantaj: Anti Reklam engelleyicileri (Anti-Adblock)
 • Ödeme Yöntemleri: Paypall-WebMoney-Skrill-Payoneer

Admatic

Gösterim başına ücretlendirme yapan bir reklam sitesidir. Sitenizin header ve footer bölümüne eklediğiniz kodlar ile tekil ziyaretçi sayısına göre popup, inpage ve inimage şeklinde açılan reklam birimleri ile çalışır. Mobil ve masaüstü reklam seçebilme avantajınız vardır. Çünkü mobil görünümde popup türü reklamlar ziyaretçileri rahatsız edebiliyor. 1000 gösterim başına 2 – 3 lira ücretlendirme yapılıyor.

 • Reklam Seçenekleri: CPM
 • Reklam Formatları: Masaüstü ve Mobil (Total 5 Çeşit Reklam Stili)
 • Ek Avantaj: Masaüstü ve Mobil Reklam Seçimi
 • Ödeme Yöntemleri: Banka IBAN

ReklamStore

ReklamStore platformu; real time bidding, affiliate, mobil ve video alanlarında hizmet vermektedir. Geniş bir reklam yelpazesine sahiptir. Ödemeler hakkında sıkıntı çakilmez.

ReklamStore’da tüm reklam verenler sizin sitenizde yer alabilmek için bir nevi küçük bir açık arttırmaya girerler. Bu sayede, o an ve o dakikada size en yüksek parayı ödemeyi kabul eden reklam verenin reklamı sayfanızda görünür. Bu açık arttırma her bir gösterim için tekrarlanır.

 • Reklam Seçenekleri: CPM
 • Reklam Formatları: Masaüstü ve Mobil
 • Ek Avantaj: preroll, midroll, postroll, overlay ve video reklam seçenekleri
 • Ödeme Yöntemleri: Banka IBAN 30 TL’lik Ödeme Alt Limiti

Chitika

Yabancı kaynaklı bir site olan Chitika aynı Adsense gibi Tıklama Başı Gelir sağlamaktadır. Genel olarak yabancı sitelerin tercih ettiği bir site olup Türk kaynaklı siteleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Örneğin sitenizi kaydettiniz şirket tık başı 30-40 cent arası tık başına ücret ödüyor ay sonunda paranız 100 dolar oldu. Site bütün tıklamaları sayıyor ama Australia, Belgium, Canada, Denmark, Germany, France, Italy, Netherlands, New Zealand, Norway, Spain, Sweden, United Kingdom, ve United States harici bütün tıklama sayılarını siliyor. Kazandığınız bu 100 doların içinden bu ülkeler harici linkler çıkartılarak ücretiniz veriliyor.

Eğer sizinde yabancı dile sahip bir siteniz varsa gayet güvenilir olan bu siteyi kullanabilirsiniz.

 • Reklam Seçenekleri: Tıklama Başı
 • Reklam Formatları: Masaüstü ve Mobil
 • Ek Avantaj: Tıklama Başı Ücret Oranları
 • Ödeme Yöntemleri: Paypal

Infolinks

Bu reklam ağı, sitenizde yer alan içeriklere, ilgili kelimelere reklam eklenen bir sistemdir. Bazen alakasız reklam göstersede genel olarak ilgili reklamlar çıkmaktadır. Uygun kelimenin üzerine gelen ziyaretçilerinizin karşısına küçük bir ekranda reklamlar çıkmaktadır.

 • Reklam Seçenekleri: InFrame-InFold-InTag-InText-InScreen-InArticle
 • Reklam Formatları: Masaüstü ve Mobil
 • Ek Avantaj: WordPress Eklentisinin Olması
 • Ödeme Yöntemleri: PayPal, Payoneer, Havale ve Western Union

Umarım yazımızı beğendiniz. Yukarıda verdiğimiz siteler her ne kadar Google Adsense kadar kaliteli olmasa da sitenizde reklam yayımlayarak bir şeyler elde etmenizi sağlayabilir.

Adsense alternatifi yeni reklam siteleri incelendikçe yazımıza dahil edilecek ve açıklaması yapılan bütün siteler hakkında ayrıntılı bir şekilde makaleler yazılacaktır. Eğer sizde bu yazılarımızı kaçırmak istemiyorsanız Sitemizi sosyal ağlarda takip edebilir veya abone olabilirsiniz.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz