Uçabilen Bulut Hoparlör İncelemesi

Uçabilen Bulut Hoparlör İncelemesi ”Making Weather”

Kablosuz teknolojiler günümüzde teknolojinin gelişmesi ile yaygınlaşmış durumda. Evlerimizden arabalarımıza savunma sanayine kadar birçok ortamda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu teknoloji 2000’lerin başından itibaren yavaş yavaş müzik sektörüne de giriş yapmıştı. Şu an geldiği durum ise gerçekten hayret verici. İşte hayret verici örneklerinden bir tanesi de tasarımcı Richard Clarkson tarafından icat edilen ve tasarlanan Uçabilen Bulut Hoparlör veya diğer adıyla “Making Weather”.

Making Weather, temel anlamda 2 parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi alt tarafı olan ve şebeke gerilimine ihtiyaç duyan; cihazın çalışmasını sağlayacak manyetik enerjinin tek polarını oluşturan kısımdır. Diğer parça ise elektromanyetik liflerden yapılmış üst kısımdır.

Ayrıca hoparlör verdiği sese göre içinde farklı rgb led renk seçenekleri de sunuyor. Müziğin ritmine kendini adeta kaptıran Making Weather, ritme göre bize bir müzik, dans ve ışık senfonisi sunuyor. Ses kaliteside  gerçekten çok iyi bir düzeyde diyebiliriz.

Şu an hala tasarım aşamasında olan hoparlörün bildiğimiz özellikleri şu an bu kadar. Gelecek ne gösterir bilinmez ama bu icat gerek tasarımı gerekse yenilikleri ile trend olacağa benziyor.

Şimdi sizi Making Weather’ın videosu ile baş başa bırakıyoruz.

1 Yanıt

  1. Ali 26 Nisan 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz

IOTA-TRON-VERGE-LTC-DASH ve Yüzlerce Kripto Para Al-SatBİNANCE ÜYELİK İÇİN HEMEN TIKLA!!!
+ +