Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Yüksek PR Siteler

5

Özet

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Yüksek PR Siteler Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Yüksek PR Siteler

Her web sitesi sahibinin en dikkat ettiği kriterlerden biri backlink çalışmasıdır. Backlink çalışması yapmak sitemizin SEO’su için vazgeçilmezdir. Çünkü aldığımız her backlink sitemizin Google gözündeki değerini artıracaktır. Günümüzde ücretli ve ücretsiz backlink çalışmaları yapılmakta ancak yapılan bu çalışmalar eğer dikkatli bir şekilde yapılmazsa sitemiz için geri dönüşü olmayan sorunlara neden olmaktadır.

Eğer sizde nasıl backlink çalışması yapılması gerektiğini bilmiyorsanız; Doğru ve Sağlıklı Backlink Kazanma Yolları adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Yazımızı okuduysanız artık biliyorsunuz ki önümüze gelen her siteden backlink almak doğru bir şey değil. Backlink alırken dikkat edeceğimiz en önemli şey backlink aldığımız sitenin başta Google olmak üzere diğer arama motorları üzerindeki otoritesi ve saygınlığı olmalıdır.

Peki bu siteler hangileridir ? diye sorabilirsiniz. Bu sitelerin başında “Karşılıksız Yayın Yapan” siteler gelmektedir. Karşılıksız yayın yapmaktan kastımız sonucunda hiç bir gelir amacı gütmeyen eğitim ve devlet siteleri vardır. Eğitim ve devlet siteleri İngilizce’de Education ve Goverment kelimelerinin kısaltması olan “.Edu” ve “.Gov” uzantılı sitelerdir.

Google bu siteleri arama motorlarında sırlarken diğer sitelere göre daha fazla torpil yapmakta ve buda sitelerin PR değerlerine yansımaktadır. Eğer .edu ve .gov uzantılı siteler ve bunlardan alınacak backlinkler ile daha fazla bilgi edinmek isterseniz Gov ve Edu Backlink Alma Yöntemleri ve Önemi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Site Çeşitleri

Bu sitelerin yanında yine yüksek PR sahibi ücretsiz backlink alabileceğiniz siteler mevcuttur. Bu siteler çok çeşitli konu alanlarına sahip olabilirler. Bu site çeşitleri aşağıda verilmiştir.

 • Dizin Siteleri
 • Edu Site Forumları
 • Gov Site Forumları
 • Güncel Firma Rehberleri
 • İmleme Bookmark Siteleri
 • Paravan Bloglar
 • Ping Siteleri
 • RSS Siteleri
 • Yabancı Makale Siteleri
 • Yerli Makale Siteleri
 • PDF Siteleri

Yukarıdaki alanlarda milyonlarca site bulunmaktadır. Ancak milyonlarca sitenin arasından doğru ve kaliteli backlink alabileceğimiz siteleri bulmak büyük önem arz eder. Ayrıca alacağımız backlinklerin DoFollow veya NoFollow olması da önemlidir. Çünkü alacağımız 1 DoFollow backlink yeri geldiğinde 50 adet NoFollow backlinke tekamül eder. Eğer DoFollow ve NoFollow linkler hakkında bilgi edinmek isterseniz; DoFollow ve NoFollow Link Nedir ? Nasıl Yapılır ? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 Şimdi gelelim Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Yüksek PR Sitelerin listesini vermeye. Bu listeyi vermeden önce sizi uyarmalıyım. Çünkü siteniz eğer yeni bir site ise veya çok fazla içeriğiniz yoksa bir anda backlink almaya çalışmayın. Çünkü 1 günde alacağınız 100 backlink yerine 6 ayda alacağınız 10 backlink daha yararlıdır.
Site içeriğiniz veya siteniz oturmadan çok fazla backlink almak sitenize yarardan çok zarar verecektir. Sabırlı olun çünkü backlink şakaya gelecek bir şey değildir.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Yüksek PR Site Listesi

8 Yorum

 1. Mustafa 8 Nisan 2017
 2. Esra 29 Nisan 2017
 3. Sarp 8 Mayıs 2017
 4. Sedat 14 Mayıs 2017
 5. Erdoğan BALIKÇILAR 30 Mayıs 2017
 6. efekaan 29 Haziran 2017
 7. Mühendis 17 Temmuz 2017
 8. Vedat 11 Kasım 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz