Wi-Fi Sağlığımız İçin Kötü mü?

Özet

Wi-Fi Sağlık Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Wi-Fi Sağlığımız İçin Kötü mü?

Wi-fi’nin sağlığımız için kötü olduğunu iddia eden çok sayıda makale görmüşşünüzdür. Ama bu gerçekten doğru mu? Wi-Fi kötü mü? Dünya Sağlık Örgütüne göre bu durum böyle değil. Cidden, daha fazla okumak istemiyorsanız, sizi suçlamıyoruz. Wi-Fi, kimsenin sağlığı için kesinlikle hiçbir risk oluşturmaz.

Eğer meraklı iseniz lütfen okumaya devam edin.

Wi-Fi Hakkında Gerçek Dışı iddialar

Wi-Fi lerin uykusuzluğa, kansere, çocuk gelişimine, çocuklarda hiperaktiviteye ve korkunç iddialara neden olabileceği iddia ediliyor. Bu iddiaları destekleyecek bilimsel delillerin eksikliğine rağmen, insanlar hala bununla ilgili makaleleri tıklıyor ve hatta paylaşıyor. Çoğu kişi Wi-Fi’nin kansere neden olan sessiz bir katil olduğuna inanıyor.

Radyasyonun da çeşitleri vardır

Okul zamanınıza dönün radyo iletişimi ve radyasyonu zaten bildiğinizden eminiz. Maalesef radyasyon oldukça duygusal bir terimdir. Zihinde nükleer serpinti ve kıyamet sonrası senaryoları çağrıştırır. Ayrıca, yüzlerce yıldır dünyayı kirleten talihsiz santral erimesiyle ilgili birçok haber duyduğunuzdan böyle düşünebilirsiniz.

Buna bakılırsa dünya üzerindeki yaşam için kesinlikle kritik öneme sahip olan güneş ışığı da aslında bir radyasyon biçimidir.

Çoğu kişi radyasyon ile radyoların ve kablosuz cihazların çalışma şekli arasındaki bağlantıyı yanlış kurmaktadır. Bildiğiniz gibi elbette iyonize edici ve iyonize olmayan radyasyon arasında bir ayrım vardır. İyonlaşma, büyük dozlarda veya sürekli maruz kalındığında sağlığa zararlıdır. Radyasyon, X-ışınları, gama ışını ve bazı UV ışınlarını içerir. Temel unsur radyasyon türünün dalga boyudur.

Radyasyon Etkisi

İyonize radyasyon, elektronları uyarma, onları yörüngeden atma ve böylece atomu iyonize etme enerjisine sahiptir. Bu etkiye uzun süre maruz kalma, hücrelerinizi mutasyona uğratabilir ve bu sizin için çok zararlı olabilir. Kullanımlarının potansiyel zararlardan daha fazla olduğu durumlarda, x-ışınları tıpta dikkatli bir şekilde kontrol edilmektedir. Bu kontroller hastayı ve cihazların operatörlerini korumak içindir.

Özetle, uzun dalga boyları “güvenli” dir; Kısa dalga boyları kötüdür. Radyonuzu, Wi-Fi erişim noktanızı veya mikrodalganızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Belki daha sonra, ölürsünüz(büyük ihtimalle radyasyondan değil) ya da müthiş bir süper insana dönüşürsünüz (1. seçenek daha muhtemel :D).

Wi-Fi güvenlidir.Wi-Fiyi kötüleyen makaleleri tıklamayı bırakın! Bu yazımız sayesinde korkularınızı yendiğinizi umuyoruz.

1 Yanıt

  1. seydi altındağlı 23 Ocak 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz