Windows 10 Güncelleştirmeleri Kapatma

5

Özet

Windows 10 Güncelleştirmeleri Kapatma Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Windows 10 Güncelleştirmeleri Kapatma 

Windows 10 kullananlar bilir, Windows 10 Güncelleştirmeleri Kapatma‘mızın başlıca nedenleri;

  • İndirilen Güncellemeler internet hızınızı yavaşlatır.
  • Yapılan güncellemeler sonucunda eğer kotalı internet kullanıyorsanız kotanızın bitme durumu olabilir.

Windows 10 ‘da güncellemelerini kapatma ne yazık ki olmuyor ancak Windows 10 ile gelen Tarifeli Bağlantı seçeneği bize bu işlemi dolaylı yoldan yapma seçeneği sunuyor.

Tarifeli bağlantı seçeneğini aktif ettiğimiz zaman Windows, sadece önemli güncellemeleri yükleyecek diğer güncellemeler ise indirilmeyecektir.

“Tarifeli Bağlantı” özelliğini aktif etmek için:

  • Windows 10 Ayarlar sekmesini açın.
  • Daha sonra Ağ ve İnternet Seçeneğini Tıklayın.
  • Son olarak “WiFi” kısmına bunun sonrasında ise “Gelişmiş Ayarlar” a tıklayın. Buradan “Tarifeli Bağlantı” seçeneğini “Açık” hale getirebilirsiniz.

Önemli Not: 

“Tarifeli Bağlantı” seçeneğinin Windows son güncellemesi sonrasında bulunduğu yeri değişti. Eğer bu seçeneği yukarıda açıkladığımız halde bulamaz iseniz “WiFi” kısmına geldikten sonra bağlı bulunduğunuz wifi ağının üzerinden anlattığımız lokasyona giriş yapabilirsiniz.

Tarifeli bağlantı durumu sadece kablosuz bağlantı kullanırsanız geçerli olmaktadır. Eğer kablolu bağlantı kullanmaya başlarsanız bu ayarlar deaktif olacaktır.

1 Yanıt

  1. L. Erkan 31 Mart 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz