WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açma

5

Özet

WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açma Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açma

WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açma sitemiz için birçok yararı mevcuttur. Ayrıca bunun yanında Wordpress Sayfaları da Yeni Sayfada Açmanın da yararı olmaktadır.

Peki WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açma Yararları Nelerdir ?

WordPress Linkleri Yeni Sayfada Açmanın sitenize birçok yararı mevcuttur. Ancak bunların başında sitenizin SEO kurallarına uyumlu olması geliyor. Bu ise dolaylı olarak Bounce Rete’i (Hemen Çıkma Oranı) düşürmekten geliyor.

Peki Bounce Rate Linkleri Yeni Sayfada Açarak Nasıl Düşürülüyor ?

Sitenizdeki herhangi yazıya gelen ziyaretçi, yazınızın içerisindeki bir iç bağlantı dikkatini çeker ve tıklarsa bu link yeni sekmede açılacaktır.

Yeni açılan 2. yazıyı okuyan ziyaretçinin yine bir link dikkatini çekti ve tıkladı. Bu sefer 3. yazı yeni sekmede açılacak. 3.sayfayı okuyan ziyaretçinin tarayıcısında 1. ve 2. yazı açık kalacaktır.

Böylelikle tarayıcıda açık kalan sayfalar sitenizde harcanan zaman istatistiğini artıracaktır. Böylelikle Bounce Rate (Hemen Çıkma Oranı) düşecek, siteniz Google ve Alexa gözünde daha otoriter bir durumda olacaktır. Buda SEO Kriterleri açısından siteniz için olumlu etki yaratacaktır.

WordPress Linkleri Yeni Sekmede Nasıl Açılır ?

Bunu yapabilmek oldukça basittir. WordPress linkleri 2 yöntem ile yeni sekmede açabilirsiniz. Size hangi yöntem kolay geliyorsa onu kullanın.

1.Yöntem

WordPress yazı yazma ekranında link vermek istediğiniz kelimeyi seçtikten sonra yazı panelinde bulunan “Link Ver” butonuna veya ctrl+K ‘ya basarsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir panel açılacaktır.

 

Bu panel üzerinden “Bağlantıyı yeni sekmede aç” dediğinizde yazınıza eklemiş olduğunuz link artık yeni sekmede açılacaktır. Eğer bu yöntemi kullanmak istemiyorsanız 2.Yöntemi kullanabilirsiniz.

2.Yöntem

2. yöntemde gayet basit sadece tek yapmanız gereken aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi linkleme yapmak. Ekleyeceğiniz “_blank” bu tag verdiğiniz linkin yeni sekmede açılmasını sağlayacaktır.

İşlem iste bu kadar kolay artık sizde sitenizin Bounce Rate değerini düşürdünüz ve bir SEO kriterini daha yerine getirdiniz.

NOT: Eğer ben bu yöntemlerin yerine WordPress Eklentisi Kullanmak istiyorum diyorsanız. Sizlere kendi sitemde de kullandığım ve yeni sekmede açma işinin yanında çok kullanışlı bir çok çeşit buton ekleme seçeneklerini de bize sunan WP Shortcode eklentisini öneriyorum.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz