WordPress Yazı Kopyalamayı Engelleme

Özet

WordPress Yazı Kopyalamayı Engelleme Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

WordPress Yazı Kopyalamayı Engelleme

Bu yazımızda WordPress Yazı Kopyalamayı Engelleme konusundan bahsedeceğiz. Her site sahibinin temel sorunlarından bir tanesi olan yazı kopyalamayı nasıl engelleyebileceğimizi anlatacağız.

Eğer isterseniz Kopya Makale Kontrol Makalemizi okuyarak sitenizde kopya makale var mıdır ? diye kontrol edebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için başlıca 2 yöntem bulunmaktadır;

Bunlardan 1. si bu linkten indirebileceğiniz eklentiyi wordpress sitenize kurmak ve kurduğunuz eklentiyi enable(aktif) etmek.

Eklentiyi aktif ettikten sonra eklentinin ayarlar sekmesinden WP-CopyProtect bölümüne gelip; “Disable right click and show message” yazan yeri işaretliyoruz.

Eğer engelleme mesajı koymak istiyorsak bunun içinde kutunun yanındaki alana istediğimiz mesajı yazarak işlemi gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bu seçeneğin altında iki seçenek daha bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; “Disable text selection” ikincisi ise; “Display protection information” seçenekleridir. Bu 2 seçeneğide aktive ediyoruz ve ayarlarımızı alt kısımda bulunan “Save Settings” butonuna basarak aktif ediyoruz.

Şimdi mause ile yazı kopyalama işlemini engellemiş olduk. Bu işin birde kısa yolu olan CTRL+C fonksiyonu vardır. Bunu da engellememiz gerekmekte ve bunun içinde yapmamız gereken işlem temamızda “Header” yani “Üst Kısım” bölümünü açıyoruz ve en alta;


Kodlarını ekliyoruz ve kaydet deyip çıkıyoruz ve işlemimiz tamamlanmış oluyor.

2 Yorum

  1. Onur 22 Ocak 2017
  2. Furkan Fazıl SADAY 24 Ocak 2017

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz