Yabancı Bitcoin Borsaları

5

Özet

“Yabancı Bitcoin Borsaları” Adlı Yazımızı Beğendiyseniz Yan Taraftaki Oylamadan Yıldız Verebilir, Ayrıca Sol Tarafta Bulunan Sosyal Medya Butonları ile Yazımızı Paylaşabilirsiniz.

Dünyada bu zamana kadar yüzlerce bitcoin borsası açıldı ve borsa işine yeni girmek isteyen bir yatırımcı için bu borsalardan en pratik ve güvenilir borsayı seçmek tam bir rus ruletine dönüyor. Biz de bu yüzden Piyasadaki En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları ‘nı sizler için derlemek istedik.

Bir Bitcoin borsası seçerken birçok etken vardır. Bu etkenler ise kullanılabilirlik, kolay arayüz, piyasa hacmi, piyasa derinliği, güvenlik ve en önemlisi bence komisyon ücretleri ‘dir.

Bu etkenlere göre size piyasada en çok kullanılan yabancı bitcoin borsaları ‘nı sizler için derledik.

KRAKEN

Bitcoin Borsaları

Kraken sitesi 2011 yılında kurulmuştur ve gayet şeffaf şekilde piyasada bulunmakta ve euro bazlı olarak piyasanın en büyüğüdür. Bu özelliği ile kullanıcılarına güven vermektedir. Ayrıca Kraken üzerinde Bitcoin dışında Ethereum, Monero, Ethereum Classic, Augur, ICONOMI, Zcash, Litecoin, Dogecoin ve Ripple gibi dijital para birimlerinin ticareti yapabilmektesiniz.

Diğer yerli veya yabancı borsa sitelerine üye olurken sizden kimlik fotoğrafları istemektedirler. Kraken ise günlük 2000 dolar ve üstü çekimler haricinde bu kimlik bilgilerini istememektedir. Ayrıca “Maker” ve “Taker” işlem fee ücretleri de diğer sitelere göre düşüktür.

Bir diğer olumlu yanı ise müşteri hizmetlerinin gayet hızlı ve iyi. Bunun yanı sıra kullanıcı arayüzü diğer sitelere göre biraz daha uzmanlık istemektedir. Ayrıca kendi deneyimlerimden yararlanarak order açma sırasında bazen gecikmeler olabilmektedir.

POLONİEX

2014 yılında kurulan Poloniex, dünyanın en önemli  bitcoin ve alt coin borsalarından biri. Poloniex ‘den birçok coin birimlerininin alışverişini yapabilirsiniz. Profesyonel yatırımcılar için tercih edilmesi gereken sitelerden biridir. En yüksek işlem volume ‘e sahip olmasıyla diğer sitelerden ayrılmaktadır. İşlem ücretleri piyasa yapıcı(maker) ve alıcı(taker) durumuna göre değişiyor.

Piyasa yapıcılar için işlem ücretleri yüzde 0-0.15 arasında, Alıcılar için ücretler 0.10 ile 0.25 arasında bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir işlem ücreti yoktur.

 

CEX.İO

Bitcoin ve Alt coinler için geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Cex io, kullanıcılarının para ile kolay bir şekilde coin birimlerinin alıp satmasına olanak tanıyor. Cex.io, profesyonel yatırımcılar için de ideal bir platformdur. Site, kullanıcı yanlısı olmasıyla ve gösterge tablolarının kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Cex.io’nun olumlu yanları

  • Kredi kartıyla satın alım.
  • Yeni başlayanlar için kullanım kolaylığı.
  •  Siteye Gösterilen Yüksek İtibar.

Cex.io’nun kötü yanları

  • Kötü müşteri desteği.
  • İşlem ücretlerinin Yüksek Olması.

 

Eğer Bitcoin ile ilgili diğer yazılarımızı okumak isterseniz “Para Kazan” kategorisine giriş yapabilirsiniz. Satoshi kazanmak için ise “En iyi Bitcoin Faucet Siteleri” ve “HoneyMoney ile Bitcoin Kazanma” adlı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yaparak Bize Destek Olabilirsiniz